Lukáš (19) nezvládol jazdu a narazil do auta, v ktorom sedela rodina so synom. V jeho aute našli drogy

Lukáš (19) nezvládol jazdu a narazil do auta, v ktorom sedela rodina so synom. V jeho aute našli drogy

Polícia zvýšila hliadky a pritvrdila v kontrolách. Viac v reportáži embed kód
ROŽŇAVA / Všetky záchranné zložky v pondelok večer zasahovali na ceste z Rožňavy smerom do dediny Betliar. Dve autá sa tu vážne zrazili, pričom v jednom podľa informácií TV JOJ sedela aj rodina z Rakúska so synom. Na mieste nehody vyhasol jeden život.

K zrážke došlo neďaleko obce Betliar. V aute značky Peugeot sedeli dvaja mladíci vo veku 19 a 20 rokov. Za volantom sedel práve 19- ročný Lukáš, ktorý pravdepodobne nezvládol jazdu na mokrej ceste a dostal šmyk. Svedkovia sa pre TV JOJ vyjadrili, že videli, ako sa auto na ceste točilo - dostalo hodiny. 

Následne tak narazili do protiidúceho auta značky Audi, kde mala sedieť rodina z Rakúska, ktorá podľa našich informácií,  mala v utorok cestovať domov. Mladíkov museli z auta vystrihovať pomocou hydraulického náradia hasiči. Dvadsaťročnému Marekovi, žiaľ, záchranári už pomôcť nedokázali, hoci sa ho snažili desiatky minút oživovať. "Druhý muž bol s ťažkými poraneniami a v kritickom stave prevezený do rožňavskej nemocnice," informovala Katarína Načiniaková, hovorkyňa FALCK  PRESS S.R.O.

Po náraze rodina z Rakúska - mama a syn utrpeli zranenia a záchranári ich previezli do rožňavskej nemocnice. Otec vyviazol bez zranení. "Požitie alkoholu u vodiča vozidla zn. Audi zistené nebolo. Celková škoda spôsobená na vozidlách bola vyčíslená na cca 7000 eur," informovala polícia. 

V aute mladíka ale našli policajti aj drogy. "Pri obhliadke miesta udalosti bola vo vozidle zn. Peugeot nájdená zelená sušina neznámeho pôvodu i striekačka s neznámou látkou. Zaistené veci budú podrobené expertíznemu skúmaniu," uviedla ďalej polícia. 


Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti, pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví.

Policajti pre vysokú nehodovosť, alkohol za volantom a mobily v rukách začali s kontrolami. Viac v reportáži TU:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:20 18 ROKOV S TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:40 INFORMACIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 Wind River
23:00 Boj za ženské práva
20:10 Myšlienky vraha
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas I.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:35 Mach a Šebestová na cestách
20:15 Země zatracených
22:10 Moje druhá šance
23:55 Cesta válečníka