Hromadná dopravná nehoda na D1. Smerom na Žilinu je diaľnica uzavretá, do Bratislavy je prejazdný len jeden pruh

Hromadná dopravná nehoda na D1. Smerom na Žilinu je diaľnica uzavretá, do Bratislavy je prejazdný len jeden pruh

HLOHOVEC / Dvanásť zranených, všetky záchranné zložky a dva vrtuľníky. Tak to vyzeralo na diaľnici D1 v smere na Trnavu. Kamión tam prerazil stredové zvodidlá. Traja dospelí, vrátane 16-ročného dievčaťa skončili v nemocnici.

Krátko po druhej hodine popoludní sa kamionista z dosiaľ nezistených príčin zrazil s dodávkou a dvomi osobnými autami. Po náraze prerazil stredové zvodidlá a skončil v protismere. Hasiči a záchranári pomáhali zraneným, policajti usmerňovali a odkláňali dopravu. Na diaľnici pristáli až dva vrtuľníky. Z dvanástich ľudí skončili v nemocnici traja. Ďalší mali len škrabance alebo boli v šoku. "Bratislavská posádka si po pristátí na diaľnici prevzala do svojej starostlivosti 16-ročné dievča, ktoré bolo po ich príchode už vyslobodené hasičmi," uviedla Zuzana Hopjaková, hovorkyňa leteckých záchranárov. 

Dievča bolo pri vedomí a s poranením driekovej časti chrbtice a početnými odreninami leteckí záchranári transportovali do nemocnice na bratislavských Kramároch. Tu podstúpi sériu vyšetrení.

"Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Trenčina si na mieste prevzala 43 ročnú vodičku. S poranením brucha bola v stabilizovanom stave prevezená do fakultnej nemocnice v Trenčíne," informovala ďalej Zuzana Hopjaková. V nemocnici skončil aj vodič kamiónu, ktorého po prvotnom ošetrení previezli pozemní záchranári.

Hasiči museli betónové stredové zvodidlá odpíliť. Náraz ich totiž porušil. Na diaľnici D1 sa tvorili niekoľko kilometrové kolóny. Vodiči smerujúci z Trnavy, si v kolóne postáli asi dve hodiny. V opačnom smere o čosi viac. "Diaľnica je v tomto úseku čiastočne prejazdná, v každom smere je možný prejazd v jednom jazdnom pruhu," dodala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava. 

Čo sa presne na diaľnnici stalo a prečo kamionista narazil do dodávky a následne áut, sa ešte nedá povedať. Policajti nehodu vyšetrujú.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 Policajti v akcii
06:00 Nákupné maniačky
06:55 Kutyil s.r.o. II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Maxipes Fík
06:40 Zlomené srdce
08:20 Rin Tin Tin
10:05 Mysli jako pes