Súd poslal útočníka so sekerou do väzby. Kamarát, ktorého napadol, je vo vážnom stave

Súd poslal útočníka so sekerou do väzby. Kamarát, ktorého napadol, je vo vážnom stave

DOLNÝ BADÍN / Päťdesiatosemročného páchateľa, ktorý počas víkendu zaútočil sekerou na 38-ročného muža už policajný vyšetrovateľ obvinil aj oficiálne. Muž sa mladšiemu kamarátovi v dome v Dolnom Badíne vyhrážal zabitím a sekerou ho zasiahol do oblasti hlavy. Obeť leží vo vážnom stave s krvácaním do mozgu v nemocnici.

Sekerou zaútočil, keď ležal 38-ročný Rastislav na posteli so slovami, že ho zabije. Páchateľ ho zasiahol do oblasti hlavy aj chrbta. Muž iba zázrakom útok prežil, no s krvácaním do mozgu ho hospitalizovali v nemocnici vo Zvolene. Jeho stav je vážny. "Po slovnej hádke a následnom vyhrážaní sa zabitím na muža zaútočil sekerou," policajná hovorkyňa v Banskej Bystrici Mária Faltániová. 

Podľa polície sa pod nešťastie vo veľkej miere podpísal alkohol. Muži popíjali v dome útočníka v Dolnom Badíne v okrese Krupina. Po hádke ale 58-ročný muž svoj hnev neovládol a zobral do ruky sekeru. Po zadržaní strávil víkend v policajnej cele. V pondelok prišlo zo strany vyšetrovateľa oficiálne obvinenie. "Vyšetrovateľ vo Zvolene 58-ročného muža obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a prečinu nebezpečného vyhrážania," dodala Faltániová. 

Vyšetrovateľ pre útočníka žiadal väzbu. Päťdesiatosemročného Štefana preto v pondelok podvečer eskortovali na Okresný súd vo Zvolene. Rozhodovanie trvalo vyše hodiny a sudca rozhodol o väzobnom stíhaní. "Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov," uviedla Faltániová. 

O prípade sme vás informovali aj v nedeľnom spravodajstve.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:40 Hry o život: Skúška ohňom
16:45 Zase ona!
19:00 Krimi
13:50 Bordelári
14:35 Bordelári
15:15 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
13:45 Nákupné maniačky
14:50 Nákupné maniačky
15:55 X Factor Veľká Británia XIV.
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:15 Dobrou noc a hodně štěstí
15:05 Království surikat: Příběh začíná
16:30 Jiný svět