Súd poslal útočníka so sekerou do väzby. Kamarát, ktorého napadol, je vo vážnom stave

Súd poslal útočníka so sekerou do väzby. Kamarát, ktorého napadol, je vo vážnom stave

DOLNÝ BADÍN / Päťdesiatosemročného páchateľa, ktorý počas víkendu zaútočil sekerou na 38-ročného muža už policajný vyšetrovateľ obvinil aj oficiálne. Muž sa mladšiemu kamarátovi v dome v Dolnom Badíne vyhrážal zabitím a sekerou ho zasiahol do oblasti hlavy. Obeť leží vo vážnom stave s krvácaním do mozgu v nemocnici.

Sekerou zaútočil, keď ležal 38-ročný Rastislav na posteli so slovami, že ho zabije. Páchateľ ho zasiahol do oblasti hlavy aj chrbta. Muž iba zázrakom útok prežil, no s krvácaním do mozgu ho hospitalizovali v nemocnici vo Zvolene. Jeho stav je vážny. "Po slovnej hádke a následnom vyhrážaní sa zabitím na muža zaútočil sekerou," policajná hovorkyňa v Banskej Bystrici Mária Faltániová. 

Podľa polície sa pod nešťastie vo veľkej miere podpísal alkohol. Muži popíjali v dome útočníka v Dolnom Badíne v okrese Krupina. Po hádke ale 58-ročný muž svoj hnev neovládol a zobral do ruky sekeru. Po zadržaní strávil víkend v policajnej cele. V pondelok prišlo zo strany vyšetrovateľa oficiálne obvinenie. "Vyšetrovateľ vo Zvolene 58-ročného muža obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a prečinu nebezpečného vyhrážania," dodala Faltániová. 

Vyšetrovateľ pre útočníka žiadal väzbu. Päťdesiatosemročného Štefana preto v pondelok podvečer eskortovali na Okresný súd vo Zvolene. Rozhodovanie trvalo vyše hodiny a sudca rozhodol o väzobnom stíhaní. "Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov," uviedla Faltániová. 

O prípade sme vás informovali aj v nedeľnom spravodajstve.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:20 Súdna sieň
15:20 POLICAJTI V AKCII
16:20 POLICAJTI V AKCII
14:15 Simpsonovci III.
14:45 UHÁDNI MÔJ VEK
16:00 Hoď svišťom II.
14:00 Vražedné čísla I. + II.
15:00 Vražedné čísla I. + II.
15:55 Kosti VIII.
14:30 Sníček
14:40 Jahôdka a jej kamaráti II.
15:05 Ruby z dúhy I.
13:20 Barva vítězství
15:45 Moliere
17:55 Pomáda: Živě