Líščie mláďa, ktoré padlo do zakázanej pasce, sa operácie nedožilo. Trpelo päť dní

Líščie mláďa, ktoré padlo do zakázanej pasce, sa operácie nedožilo. Trpelo päť dní

VYŠNÝ KUBÍN / TV JOJ ako prvá informovala o líške, ktorá sa chytila do železných klieští. Umučené zviera ich malo asi päť dní. Keď sa líška dostala na operáciu, ani k nej nedošlo. Chytanie do klepca ako pytliactvo je trestným činom, pri ktorom hrozí väzenie do dvoch rokov. Ochranári to ale považujú za týranie.

"Táto líška si okrem iného, okrem iných poranení, rozhrýzla jazyk od bolesti. Chytanie zvieraťa do čeľusťových nášľapných pascí bolo zakázané z toho titulu, že sa nejedná o humánny spôsob lovu, ale vlastne ide od začiatku o týranie zvieraťa," uviedol expert na divokú prírodu Miloš Majda.

Úbohá líška si prešla svojím peklom. Klepec na labke podľa veterinára nosila viac dní. "Zviera nehynie v tejto pasci okamžite. Prežíva ukrutné bolesti," opísal Majda. Zúbožené mláďa putovalo na veterinárnu kliniku. "Boli sme v tom, že sa jej dá pomôcť," dodal Majda.

"Zranenie mala strašné. Zviera sa s tým klepcom trápilo niekoľko dní," uviedol veterinár Miroslav Faga. "Došlo k poškodeniu tkaniva na nohe a odumierania nohy a otrave krvi. Muchy jej nakládli larvy, dostalo sa jej to aj do brušnej dutiny, zvieraťu nebolo pomoci, túto konkrétnu líšku zožrali červy zaživa," opísal Majda. 

"Rozhodli sme sa, že celú situáciu nenecháme len tak, bolo podané trestné oznámenie, zatiaľ na neznámeho páchateľa. Je neprípustné, aby ľudia v 21. storočí používali takýto pytliacky spôsob odchytu," povedala dovolenkárka Zuzana Klučiarová, ktorá líšku našla. Polícia už v prípade koná. "V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci z prečinu pytliactva, v súčasnej dobe na prípade intenzívne pracujeme," povedal policajný hovorca v Žiline Radko Moravčík. 

Pozrite si prvú reportáž o tomto prípade.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Prvé oddelenie
05:30 Policajti v akcii
06:15 Nákupné maniačky
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Maxipes Fík
05:50 Dívka z divočiny
07:30 Americká Miss India
09:15 Na nože