Policajt v civile zastrelil troch mužov. Po 6 rokoch vo väzení chce ísť na slobodu

Policajt v civile zastrelil troch mužov. Po 6 rokoch vo väzení chce ísť na slobodu

TRENČÍN / V júni 2012 došlo v Hurbanove k nepochopiteľnej tragédii. Do jedného z dvorov prišiel mestský policajt v civile a s nelegálne držanou zbraňou zastrelil troch mužov. Ďalších dvoch ľudí ťažko zranil. Súd mu vymeral deväťročný trest. Odpykal si ¾ trestu, požiadal preto o podmienečné prepustenie.

O tom, či strelec z Hurbanova pôjde na slobodu alebo nie rozhodoval sudca okresného súdu priamo vo väzenskej nemocnici v Trenčíne. 58-ročný bývalý mestský policajt si ¾ trestu odpykal ešte v marci. Vo väznici nemal žiadne problémy, udelili mu len samé pochvaly. Rátal teda s tým, že dnes sa dostane na slobodu.

"Ja by som bol rád, keby som sa dostal na slobodu. Rodina čaká, chcel by som priložiť ruku k dielu, hlavne pri výchove vnúčat. Myslím si, že som splnil všetky súdom dané podmienky," povedal odsúdený Milan J. Pred sudcom vyhlásil, že po prepustení sa chce starať o vnúčatá. To, že zastrelil troch ľudí, ho podľa jeho slov mrzí.

V prospech jeho prepustenia hovorilo nielen kladné hodnotenie väznice, ale aj závery psychologičky. "Je to absolútne integrovaný človek, ktorý svojho činu hlboko ľutuje a nie je tam žiaden predpoklad, aby svoj čin opakoval," vyjadrila sa. S jej názorom sa stotožnil aj senát okresného súdu. "Z uloženého trestu odsúdený vykonal ¾ , svojim správaním preukázal polepšenie a podľa senátu sa môže od neho očakávať, že povedie riadny život," uviedol hovorca Roman Tarabus.

Sudca ho síce podmienečne prepustil, ale prokurátor bol proti. Bývalý mestský policajt tak zostáva naďalej za mrežami. O jeho ďalšom osude bude rozhodovať Krajský súd v Trenčíne.

Milan v roku 2012  vošiel do jedného dvora  v Hurbanove prišiel v civile, s nelegálne držanou zbraňou a začal strieľať. 44-ročný muž, jeho 19-ročný syn a 24-ročný zať boli na mieste mŕtvi. Dvoch ťažko zranených ľudí odviezli do nemocnice. O hodinu neskôr ho zadržali vo dvore domu vtedajšej primátorky Hurbanova.

Pozrite si reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:40 Hry o život: Skúška ohňom
16:45 Zase ona!
19:00 Krimi
13:50 Bordelári
14:35 Bordelári
15:15 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
13:45 Nákupné maniačky
14:50 Nákupné maniačky
15:55 X Factor Veľká Británia XIV.
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:15 Dobrou noc a hodně štěstí
15:05 Království surikat: Příběh začíná
16:30 Jiný svět