V USA popravili vraha 10 žien. K jeho zatknutiu prispela žena, ktorá útok prežila a dnes slúži ako policajtka

24.05.2019 11:50 Noviny.sk Krimi

V USA popravili vraha 10 žien. K jeho zatknutiu prispela žena, ktorá útok prežila a dnes slúži ako policajtka

Archívna reportáž
embed kód
STARKE / Jednej z obetí sériového vraha sa podarilo ujsť, stala sa z nej neskôr dokonca zástupkyňa šerifa a pomohla pri dolapení tohto zločinca. Na posledný výdych psychopata sa prišla pozrieť osobne. Chcela mu poďakovať za to, že si za obeť vybral práve ju.

Na Floride vo štvrtok popravili muža, ktorý v roku 1984 zavraždil desať žien. Jedna z jeho obetí, ktorá útok prežila a pomohla pri jeho zatknutí, sa zúčastnila na poprave. Šesťdesiatpäťročný Bobby Joe Long zomrel vo Florida State Prison vo štvrtok o 18:55 tamojšieho času. Po tom, ako mu podali smrteľnú injekciu, už nič nepovedal, len zatvoril oči.

Vrah počas ôsmich mesiacov v roku 1984 terorizoval oblasť Tampa Bay. Niektoré ženy uškrtil, iným podrezal hrdlo alebo ich ubil na smrť. K jeho zatknutiu prispela Lisa Noland, ktorá prežila útok a na popravu sa pozerala z prvej rady. Long ju uniesol v roku 1984 spred kostola. Neskôr ju znásilnil a pustil na slobodu. Páchateľ sa priznal ku všetkým skutkom a dostal 28 doživotných trestov odňatia slobody. 

Za vraždu 22-ročnej Michelle Simms ho však odsúdili na smrť. Noland uviedla, že deň pred únosom napísala list na rozlúčku, keďže chcela spáchať samovraždu po rokoch sexuálneho obťažovania zo strany priateľa jej starej matky.

Žena uviedla, že ak by mala možnosť prihovoriť sa odsúdenému, poďakovala by sa mu za to, že si za svoju obeť v ten deň vybral ju a nie iné 17-ročné dievča, ktoré by sa s takýmto činom zrejme nedokázalo vysporiadať tak, ako ona. Noland sa neskôr stala policajtkou a v súčasnosti pôsobí ako zástupkyňa šerifa v Hillsborough County, a to na rovnakom oddelení, ktorému pomáhala pri chytení Longa.

Vojenský dôstojník sa priznal ku vražde 5 žien a 2 detí. Išlo by tak o prvého sériového vraha na tomto ostrove. Viac v reportáži TV JOJ: 

Zdroj: noviny.sk/SITA/TWITTER

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:25 Arthur a Maltazardova pomsta
09:25 Fantastická štvorka
11:30 Kuriér
07:40 Ihrisko 2
10:10 Moje meno je Nikto
13:05 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
07:30 Hľadá sa dom pre milionárov - Los Angeles IX.
08:35 Hľadá sa dom pre milionárov - Los Angeles IX.
10:05 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
07:35 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
07:05 Zlatý holky
09:05 Barva vítězství
11:25 Pozlátko Hollywoodu