Muža mala privaliť guľatina. Záchranári ho vzali do helikoptéry a následne ho z nej aj vyniesli naspäť

Muža mala privaliť guľatina. Záchranári ho vzali do helikoptéry a následne ho z nej aj vyniesli naspäť

BREKOV / V Brekove sa napoludnie stala tragédia. Tridsaťdeväťročného muža mala pri práci s drevom privaliť guľatina. Na pomoc mu prišli všetky záchranné zložky, vrátane leteckých záchranárov.

Stalo sa to okolo poludnia. K úrazu malo dôjsť v tomto areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva. Podľa slov miestnych tu sídlia viaceré firmy. Ako prví boli na mieste záchranári. Tí začali s resuscitáciou. "Tu sú firmy. Jedni režú drevo, palety robia...privalilo ho na hrudi. Tu štiepu drevo," povedal obyvateľ obce Bekov Michal. "Tridsaťdeväťročného robotníka tam mala zavaliť guľatina. Utrpel rozsiahle poranenia viacerých častí tela," povedala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Na miesto dorazili aj leteckí záchranári. Tí pristáli na poli vedľa areálu družstva. Robotníka prevzal lekár leteckých záchranárov. Miestni ale tušili, že to nedopadne dobre. "Už ho mali v helikoptére a ho vzali naspäť. Že už jeho ho asi zbytočné niesť," dodal Michal. "Aj napriek veľkej snahe záchranárov sa, žiaľ, mužovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a svojim zraneniam napokon podľahol," hovorí Hopjaková.

Na miesto prišiel aj kriminalistický technik. Policajti v tejto súvislosti začali trestné stíhanie. "Poverený príslušník v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," telefonovala hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Ligdayová. Leteckí záchranári odišli naspäť na základňu bez pacienta. Telefonicky sme sa spojili s majiteľom firmy. Nešťastie komentovať nechce a skúpa na slova je nateraz aj polícia.

Dôchodcu zavalilo auto. Pozrite si archívne video: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
11:05 Plus Mínus
11:55 Profesionáli II.
12:55 Hoď svišťom
10:15 ZOO
11:45 Nákupné maniačky
13:05 Skutočné príbehy
11:15 Arthur a Minimojovia
11:40 Matematické príšerky II.
12:05 Bolek a Lolek idú do sveta
09:35 Tristan a Isolda
11:50 Rodinka
13:35 Moje druhá šance