Český film o sexuálnych predátoroch vyráža dych. Vy viete, s kým si vaše dieťa píše?

Český film o sexuálnych predátoroch vyráža dych. Vy viete, s kým si vaše dieťa píše?

PRAHA / Podľa prieskumov až 60 percent rodičov svoje deti nijako neobmedzuje na internete. A čo je zarážajúce, každé šieste dieťa zdieľa intímne fotky a videá s neznámymi ľuďmi. Šokujúci dokument nakrútili českí dokumentaristi a v ich sieti skončili aj slovenskí sexuálni predátori.

Z tých čísiel mrazí, ale že je to taký fenomén zistil režisér dokumentu V sieti až vo chvíli, kedy sa rozhodol ukázať, ako sa sexuálni predátori na internete chovajú k maloletým deťom.

"Najali sme 3 herečky, dospelé, ale vyzerajúce na 12 rokov, nesmeli samé koketovať, byť vyzývajúce, to malo byť na tých mužoch," vysvetľuje režisér Vít Klusák. "Rozhodla som sa do toho ísť, aby sa o tom začalo viac hovoriť," povedala herečka Aneťka Pithartová.

Štáb vytvoril ženám prepracovaný profil s fotkami, postavil izby, všade umiestnil kamery a pustil ich do chatovacích miestností. "Za 10 dní nás oslovilo 2 500 mužov, naše dievčatá vedeli, že nesmú byť iniciatívne a vyzývať k stretnutiu," pokračuje režisér. 

"Bolo to šokujúce. Po odkliknutí sa na obrazovke zjavilo masturbovanie, tak to som vôbec nechápala," hovorí jedna z herečiek a zároveň vnučka bývalého premiéra Pitharta. Medzi sexuchtivými mužmi s maloletými boli aj muži zo Slovenska. "Áno, v niektorých prípadoch boli tí páni Slováci. Počas niekoľkých minút prehovárali tie dievčatá, že chcú spoločne masturbovať s pomocou videohovoru. Posielali odkazy na porno, vrátane zoofilného alebo detského. Bola to rieka hnusu," pokračuje režisér. 

https://www.youtube.com/watch?v=Et55DdJN5aw

"Mala som nočné mory, trpím trošku paranojou v uliciach v noci," priznáva herečka. Právnici majú na vec dva rôzne pohľady. Jeden výklad hovorí, že chatovali s dospelými herečkami, stíhanie im teda nehrozí, niektorí ale majú iný názor. "Tým, že boli presvedčení, že sa jedná o dievčatá, ktoré sú mladšie ako 15 rokov, tak sa rozhodne dopustili protiprávnemu jednaniu, ktoré môže byť vyhodnotené ako trestný čin," informuje advokát Jan Černý. 

Štáb s políciou úzko spolupracuje. Tam, kde predátori prekročili ďalšie hranice, už kriminalisti materiály študujú. "Našim herečkám sa vyhrážali, že keď nebudú posielať obnažené fotky, tak že si ich nájdu, znásilnia," rozpráva Klusák. 

Film bude hotový ešte tento rokov, na dokončenie prispievali tvorcom ľudia pomocou zbierky. Tí chceli dosiahnuť to, aby sa dokument púšťal aj deťom v školách ako varovanie.

V Poľsku majú veľký problém kňazi. Tiež vznikol dokument o tom, ako zneužívali maloleté deti: 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:50 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
07:10 Rýchla rota Chipa a Dala
05:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
05:30 Hawaii 5.0 VIII.
06:10 Extrémna premena III.
06:55 Extrémna premena III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:40 Ve stínu slávy
08:15 Náhradní plán
09:50 Prázdniny!