Nezvestný Martin sa stále nenašiel. Pátrali po ňom desiatky ľudí

Nezvestný Martin sa stále nenašiel. Pátrali po ňom desiatky ľudí

TURIEC / Dvadsaťosemročný Martin Krajčík zo Žiliny je stále nezvestný. Minulý týždeň vo štvrtok odišiel z domu a odvtedy sa rodine neozval. V sobotu po ňom pátrali desiatky ľudí.

Pri pátraní nechýbala ani Maťova sestra Miška, ktorá je skúsená dobrovoľná záchranárka. "Je to strašne rozsiahle, takže, tam kde ma pošlú, tam idem," povedala bez váhania. 

Napriek tomu, že prežíva veľmi ťažké chvíle, zapojila sa do akcie, na ktorú prišli aj jeho kamaráti či známi zo Žiliny. Martina však hľadali aj ďalší dobrovoľníci z rôznych kútov Slovenska.

Po úvodných inštrukciách sa 130 ľudí rozdelilo do skupín, ktoré sa rozliezli do viacerých dedín a ich okolia v oblasti Turca. Skontrolovali značnú časť Veľkej Fatry.

"Zameriavame sa hlavne na okolie cesty, blízkych lesných porastov, nejaké riečne potoky a vodné zdroje," vysvetlil koordinátor pátracej akcie Martin Ďurnek. Oblasť, v ktorej sa ho snažili nájsť, vybrali podľa určitých indícií, ktoré naznačovali, že Martin sa tam v minulých dňoch mohol pohybovať. "Snažíme sa momentálne prepátrať okolie obce Mošovce,  prípadne cesty, kde bol naposledy zachytený signál tohto chlapca," povedal Patrik Sventek zo záchrannej služby. 

Žiaľ, Martina zatiaľ nenašli. A ak sa ani v najbližších dňoch neobjaví a nedá o sebe vedieť, sú pripravení znovu ho hľadať.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 Súdna sieň
15:00 Kutyil s.r.o. II.
15:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
14:20 Profesionáli
15:15 Nákupné maniačky
16:25 Simpsonovci XIX.
14:00 JAG V.
15:00 Kosti
16:00 Doktori II.
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:00 American Teen
14:50 Růžový a černý
16:40 Pan Dokonalý