Pred domom Adriány, ktorú muž polial žieravinou, horí sviečka

Pred domom Adriány, ktorú muž polial žieravinou, horí sviečka

Archívna reportáž
embed kód
NOVÉ ZÁMKY / Polícia v prípade nebohej Adriány z Nových Zámkov, ktorej smrť spôsobila žieravina vyliata na jej tvár neznámym páchateľom, nezverejňuje žiadne informácie. Napriek tomu na verejnosť prenikli správy: zranenie nezlučiteľné so životom v jej prípade spôsobila kyselina sírová, ktorá sa používa napríklad aj do batérií automobilov. . Pred jej domom, na mieste nešťastia, horí sviečka.

Pred činžiakom, v ktorom býva mama 39-ročnej Adriány, obete neznámeho páchateľa, ktorý ju na novozámockom sídlisku polial žieravinou, horí sviečka. Podľa zdroja TV JOJ v plechovke, ktorú mal držať v rukách útočník, bola kyselina sírová. Ako prvý o tom informoval denník Nový Čas.

"Žieravá látka, čiže už aj výpary kyseliny sírovej spôsobujú bolesti očí, opuchy očí, problémy s nosohltanom," vysvetlila chemička - špecialistka Zuzana Vašeková. Tridsaťosem až 40 percentná koncentrácia tejto žieraviny, známej aj pod názvom vitriol, je bežne dostupná v obchodoch aj na internete. "Používa sa ako elektrolit do olovených batérií a už táto kyselina spôsobuje tieto všetky problémy," dodala chemička. Napríklad akumulátor kamióna obsahuje až 20 litrov tejto žieraviny. A tak bola zrejme bežnou surovinou aj v špedičnej firme, v ktorej bola nebohá Adriana konateľkou. 

Podľa zdroja TV JOJ polícii sa podarilo skontaktovať s mužom, ktorý mal s nebohou Adriánou nielen pracovný, ale aj bližší, dôverný vzťah. Ale oba mali vraj poslednom období vážne trhliny. Spomínaný muž a súčasne majiteľ firmy, ktorý bol v minulosti už súdne trestaný, podľa informácií zdroja TV JOJ tvrdil, že od štvrtka popoludnia sa zdržiaval v zahraničí. Vypočutý mal byť v pondelok po návrate.   

"Aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, nebudeme k prípadu poskytovať žiadne informácie," poznamenala policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

V piatok ráno prijala polícia v Nových Zámkoch oznámenie, že na Nábrežnej ulici poliala neznáma osoba 39-ročnej žene tvár neznámou žieravinou. Žena bola na rannej prechádzke so psom. Svojim zraneniam podľahla.

Výsledky predbežného rozboru žieraviny, ktorou jej niekto ráno, keď venčila svojho psa, oblial tvár a rameno, zatiaľ experti nezverejnili.  "Ten páchateľ to nemusí urobiť sám, ale môže si niekoho objednať, niekoho, kto je schopný takéhoto skutku, takéto vážne skutky, vrátane vraždy na objednávku, žiaľ nie sú neznáme ani u nás," informoval Robert Máthé, klinický psychológ. 

Tohto  muža minulé leto surovo zbil a oblial benzínom zlodej:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:00 BUČKOVCI 3
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 Simpsonovci XXII.
17:25 Simpsonovci XXIII.
17:55 DVOJIČKY
17:10 Kosti
18:05 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
17:15 Máša a medveď I.
17:25 Ovečka Shaun 4,5
17:35 Strážca vesmíru Roger
16:40 Red Dog - psí legenda
18:25 Poslední odkaz
20:15 Hluboká voda