Za vraždou podnikateľa z Kolárova môžu byť dlhy. V prípade figuruje aj obžalovaný Zoltán Andruskó

Za vraždou podnikateľa z Kolárova môžu byť dlhy. V prípade figuruje aj obžalovaný Zoltán Andruskó

KOLÁROVO / Za vraždou podnikateľa z Kolárova spred dvoch rokov mohli byť aj dlhy. Nebohý Peter Molnár totiž požičiaval peniaze, medzi dlžníkmi bol aj obžalovaný Zoltán Andruskó, ktorý od začiatku spolupracuje s vyšetrovateľmi vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Rodinu zavraždeného podnikateľa z Kolárova, ktorého pred 2 rokmi doposiaľ neobvinený páchateľ pripravil o život v jeho vlastnom dome, informácia o tom, že by za vraždou mohli stáť obvinení z prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka, neprekvapila. Na kameru TV JOJ síce nechceli hovoriť, ale prvé podozrenia sa v nich vraj objavili už v septembri minulého roka. Keď v Kolárove zadržali Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka. "V roku 2017 sa stala vražda v Kolárove, následne deň na to boli chlapci u neho (rozumej Zoltán Andruskó) a nepriamo sa mu mali priznať k spáchaniu tejto vraždy," uvádza sa vo výpovedi Andruskóa. 

Aj keď vo výpovedi Zoltán Andruskó uvádza rok 2017 a Petra Molnára dvomi ranami zavraždili v decembri 2016, všetci štyria muži sa dôverne poznali. Bývalý policajt Tomáš Szabó a bývalý vojak Miroslav Marček, po návrate zo zahraničia našli prácu u zavraždeného Petra. Rodinný priateľ nebohého podnikateľa nám potvrdil, že najskôr na dohodu vozili pasažierov autom na letisko, neskôr sa medzi nebohým Petrom a obvineným Tomášom vytvoril veľmi blízky kamarátsky vzťah. Neraz vozil svojho šéfa, už ako kamarát, na rôzne stretnutia aj do Budapešti.

Tomáš podľa rodinného priateľa, ktorého TV JOJ identitu pozná, vedel od Petra o mnohých jeho kšeftoch. Bolo všeobecne známe, že okrem prepravnej spoločnosti nebohý Molnár požičiaval peniaze za úrok. A to nemalé sumy, až do 100 tisíc eur. O pôžičkách si viedol záznamy, do ktorých mala TV JOJ možnosť nahliadnuť. Medzi približne dvomi desiatkami dlžníkov sa objavili aj spoločnosti, ktoré sa venujú eurofondom. Pri rozsiahlej septembrovej akcii, okrem podozrivých z vraždy Jána Kuciaka, zadržali aj ďalších, ktorí majú blízko práve k týmto spoločnostiam, ale po vypočutí boli prepustení. V zozname dlžníkov figuruje aj samotný Zoltán Andruskó – peniaze si požičal ešte v roku 2013. 

Zdroj blízky rodine nám potvrdil, že výpoveď Zoltána Andruskóa považujú za jeho snahu získať čo najmenší trest. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa k vražde podnikateľa mal priznať Miroslav Marček. Doposiaľ ale nebola obvinená žiadna konkrétna osoba.

Pozrite si reportáž súvisiacu s vraždou podnikateľa Molnára:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
09:05 Panelák
07:20 Odsúdené II.
08:50 Kosti III.
10:05 Klamári II.
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
08:15 Viking Vicky
07:20 Albert Nobbs
09:25 Vrtěti ženou
11:15 Já a ty