Streľba pri frekventovanej ceste. Na svedomí ju majú zrejme pytliaci

Streľba pri frekventovanej ceste. Na svedomí ju majú zrejme pytliaci

HUMENNÉ/BREKOV / Strieľali v blízkosti frekventovanej hlavnej cesty - nasvedčuje tomu nález zastrelenej srny, ktorú si všimol jeden z vodičov. Podľa neho to majú na svedomí pytliaci. Prípad už rieši polícia.

"Neviem z akej diaľky strieľal, ale tak je tu hlavná cesta, po ktorej pravidelne chodia autá, tak je to dosť risk voči tým vodičom," myslí si okoloidúci vodič Matúš, ktorý si všimol zastrelené zviera pri hlavnej ceste medzi Humenným a Brekovom. Je presvedčený o tom, že v tom majú prsty pytliaci. 

​Vodič tento nález okamžite nahlásil. "Považoval som za správne takýto čin pytliactva nahlásiť tak dúfam, že sa to bude ďalej riešiť," dodal Matúš.

Polícia všetko zadokumentovala a v prípade začala trestné stíhanie pre prečin pytliactva. "Doposiaľ neznámy páchateľ bez povolenia nezisteným druhom zbrane a z nezisteného dôvodu usmrtil odstrelom jeden kus srny vo veku približne 3 roky mimo času jej lovu. Ulovenú zver ponechal na mieste, čo je v rozpore s ustanoveniami zákona o poľovníctve," informovala polícia. 

Podľa poľovníkov sa v týchto mesiacoch srny nelovia, doba ich lovu je od začiatku septembra do konca decembra. Aj preto je zjavné, že toto bola práca pytliaka.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:15 Kúpili sme ZOO
16:50 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
17:45 NAŠI IV.
15:30 Mladí farmári II.
16:40 Môj bratranec Vinny
19:15 Simpsonovci XXVIII.
15:15 Nákupné maniačky
16:30 Nákupné maniačky
17:40 Nákupné maniačky
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:50 Emka to vie - Pozor drogy!
16:10 Domácnost naruby
17:55 Touha zvítězit
20:15 Plán pomsty