Čelná zrážka automobilu s motocyklom. Na mieste zasahoval vrtuľník

Čelná zrážka automobilu s motocyklom. Na mieste zasahoval vrtuľník

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM / Polícia len v piatok zverejnila na sociálnej sieti video, v ktorom upozorňuje vodičov, aby zvýšili pozornosť, pretože na cesty opäť vyrážajú motorkári. Neuplynul ani deň a pri Novom Meste nad Váhom sa stala vážna nehoda. Vodička nedala prednosť páru na motorke.

Žena za volantom osobného vozidla vychádzala z vedľajšej cesty, no nezaradila sa do pripájacieho pruhu, ale vošla priamo na hlavnú. Motocykel, ktorý tadiaľ práve prechádzal, si zrejme vôbec nevšimla. Došlo k zrážke. Na motocykli sa viezli muž a žena. Obaja po náraze spadli na zem a niekoľko metrov sa šúchali po asfalte. Zastavili ich až zvodidlá. Na miesto prišli všetky záchranné zložky. Zasahovať musel aj vrtuľník. "Naša jednotka po príchode poskytla zraneným predlekársku pomoc a po stabilizácii sme pomohli naložiť zranených do vrtuľníka a sanitného vozidla," uviedol Ján Janiga, veliteľ zásahu, HaZZ Nové Mesto nad Váhom. 

"36-ročný motocyklista, ktorý bol vážnejšie zranený, bol po prílete záchranárov pri vedomí a po preložení na palubu bol v stabilizovanom stave so zlomeninou dolnej končatiny a s podozrením na zlomeninu hornej končatiny letecky prevezený na urgentný príjem FNsP v Trenčíne," informovala Zuzana Hopjaková, hovorkyňa vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. 

So zlomeninami skončila v nemocnici aj motocyklistova spolujazdkyňa. Obaja mali prilbu, a tak neutrpeli vážnejsie zranenia hlavy.

Dychová skúška na alkohol bola u vodičky osobného vozidla negatívna. Z toho, čo sa stalo bola v šoku a na kameru sa s nami nechcela rozprávať. Mimo záznam sa ale mala vyjadriť, že krátko pred zrážkou mala manipulovať s bezpečnostným pásom.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:35 DIVOKÉ KONE
06:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Rýchla rota Chipa a Dala
05:00 Panelák
05:30 Panelák
06:00 Profesionáli
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:00 Dobrou noc a hodně štěstí
06:45 Království surikat: Příběh začíná
08:10 Absurdistán