Okamžite vystúp, alebo použijem zbraň. Zlodej ukradol vozidlo autoškoly aj so žiakom

15.03.2019 14:00 Noviny.sk Krimi

Okamžite vystúp, alebo použijem zbraň. Zlodej ukradol vozidlo autoškoly aj so žiakom

Archívna reportáž
embed kód
TÁBOR / Neobvyklý prípad krádeže auta zamestnal policajtov. Mladík (23) z Tábora ukradol na jednej ulici vozidlo autoškoly aj so žiakom, na ktorého kričal, nech okamžite vystúpi, alebo použije zbraň.

"Ku krádeži došlo počas dopoludňajších hodín, a to v momente, keď vozidlo autoškoly továrenskej značky Škoda zastavilo a učiteľ vystúpil. Zlodej okamžite do auta naskočil a vyhrážal sa žiakovi, ktorý sedel za volantom, nech ihneď odíde, alebo použije zbraň. Žiak vyskočil a muž s ukradnutým autom ušiel," opísal situáciu hovorca juhočeskej polície Milan Bajcura.

Dopravné hliadky dostali okamžite presný opis zlodeja aj ukradnutého auta. Vďaka rýchlemu toku informácií bol páchateľ po hodine a pol zaregistrovaný na Pelhřimovsku. "Dopravná hliadka sa za ním okamžite rozbehla a za pomoci svetelného a zvukového znamenia vodiča po pár kilometroch prenasledovanie zastavila pri obci Opatov. Na výzvu na vystúpenie z vozidla ale muž nereagoval, preto museli policajti použiť donucovacie prostriedky a následne mu nasadili služobné putá," uviedol pre novinky.cz Bajcura. Policajti následne zistili, že mladík navyše nevlastní vodičský preukaz.

Muža policajti eskortovali späť do Tábora. Kriminalisti ho obvinili z lúpeže a z neoprávneného opatrenia, falšovania a pozmenenia platobného prostriedku - to v súvislosti s tým, že žiak nechal v aute osobné veci. Podaný bol tiež návrh na väzbu.

Zlodej pozval na rande svoju bývalú spolužiačku. Nešlo mu ale o romantiku:

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:05 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:00 Súdna sieň
05:40 Panelák
06:25 Profesionáli
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:50 Přijímačky
07:30 Domácnost naruby
09:15 Zůstaň nablízku