Pri razii v Lučenci zadržali drogy aj zbrane. Padli už prve obvinenia

Pri razii v Lučenci zadržali drogy aj zbrane. Padli už prve obvinenia

LUČENEC / Pri štvrtkovom zásahu v Lučenci policajti tam našli drogy aj zbrane. Voči štyrom osobám už vzniesli aj obvinenie.

Všetko nasvedčuje tomu, že akcia PILOT bola rozsiahla a dlho pripravovaná. Hovorkyňa prezídia už včera uviedla, že v súvislosti s týmto prípadom zadržali 8 ľudí. Byty, garáže, či iné priestory prehľadávali niekoľko hodín.

​Akcia sa začala zásahom na sídlisku Rúbanisko, kde zastavili osobné auto. Súčasne zasahovali aj v budove bývalej SAD. Ešte večer o ôsmej prehľadávali bočné priestory budovy, či jednu z garáží na Malinovského ulici. Tam zaistili toľko vecí, že pre ne musela prísť dodávka. Mohlo by ísť o veci pochádzajúce z trestnej činnosti, to ale hovorkyňa zatiaľ nepotvrdila.

"Policajti zaistili aj 150 gramov pervintínu a zbrane, ktoré budú podrobené expertíznemu skúmaniu," uviedla policajná hovorkyňa Denisa Baloghová. Nie je teda vylúčené, že vyšetrovateľ začne trestné stíhanie aj pre iné trestné činy.

"Vyšetrovanie samozrejme pokračuje ďalej, v tejto chvíli nemôžeme poskytnúť viac informácií, aby nedošlo k zmareniu, alebo prípadnému sťaženiu vyšetrovania," dodala Baloghová. 

V policajnej cele zostávajú štyria muži. Voči týmto už vzniesli aj obvinenie. "Vyšetrovateľ národnej protidrogovej jednotky NAKA už obvinil 4 osoby z drogovej trestnej činnosti," poznamenala Baloghová. 

Vyšetrovateľ podal aj podnet na podanie návrhu na väzbu. O tom, či budú stíhaní väzobne, alebo na slobode rozhodne sudca pravdepodobne cez víkend.

Pozrite si reportáž o razii: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 V SIEDMOM NEBI
22:50 Pravda alebo odvaha
01:05 Oheň 2
20:25 Grizly
22:25 Bláznivá služobka
00:15 Až do smrti
20:55 Myšlienky vraha III.
21:50 Spravodlivosť v krvi IX.
22:45 Vikingovia V.
21:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:30 Krtko
22:00 Kúzlovanie
20:15 Red 2
22:20 Únos
23:55 Černá skříňka