V priestoroch paneláku vypukol požiar. Hasiči museli evakuovať niekoľko ľudí

V priestoroch paneláku vypukol požiar. Hasiči museli evakuovať niekoľko ľudí

Archívna reportáž
embed kód
ZLATÉ MORVACE / Viac ako desiatka hasičov zasahovala pri požiari paneláku. Priestory sú silno zadymené, hasiči museli evakuovať už niekoľko osôb. Polícia zatiaľ cudzie zavinenie nevylúčila.

Ľudia, ktorí išlo ráno do práce otvorili dvere a valil sa na nich štipľavý dym. Zo 16 bytov sa nikto nedokázal dostať von. Obyvatelia utekali na balkóny.

Požiar vypukol krátko pred pol 8 hodinou ráno. Podľa zistení hasičov požiar vypukol pravdepodobne v pivničných priestoroch. Priestory paneláku zostali silno zadymené. Zhruba dve hodiny ľudia strávili v evakuačnom autobuse. Niektorých obyvateľov prezreli aj záchranári. Podľa informácii polície sa z obyvateľov nikto nezranil. 

 Na mieste zasahuje 16 hasičov s 6 kusmi techniky. Požiar je lokalizovaný, avšak hasiči naďalej pracujú na jeho likvidácii. "Na mieste sa vykonáva obhliadka a kriminalistický technik zaisťuje upotrebiteľné stopy. Škoda doposiaľ vyčíslená nebola. Cudzie zavinenie nebolo predbežne vylúčené. Právna kvalifikácia tohto skutku bude ustálená až po vykonaní prvotných neodkladných a neopakovateľných úkonoch," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. 

Okolnosti vyšetruje zaisťovateľ požiaru ale aj polícia. Majitelia bytov rátajú škody. Oheň sa šíril z pivnice, horeli tam pneumatiky. Podľa ľudí ich niekto zapálil a ohrozil tým všetkých.

Pozrite si reportáž o požiari v reedukačnom centre. Založiť ho malo dievča:

Zdroj: noviny.sk/

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 Dcéra čarodejnice: Hadí dar
12:35 Anjel strážny
14:25 Víchor
09:25 Jastrabia žena
12:00 Honba za drahokamom
14:30 Nožnicovoruký Edward
10:00 Prvé oddelenie
10:45 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
09:30 Kincsem
11:40 Skoro dospělá
13:20 On je fakt boží!