Šesťmesačné batoľa malo v tele viac ako jedno promile, alkoholu podľahlo

Šesťmesačné batoľa malo v tele viac ako jedno promile, alkoholu podľahlo

STROPKOV / Viac ako jedno promile alkoholu malo v tele iba šesťmesačné bábätko. Keď k nemu privolali záchranárov, bolo už neskoro. Alkohol spôsobil malému batoľaťu smrť. Podľa polície mu ho mal dať vypiť jeho príbuzný.

Alkohol v tele iba šesťmesačného chlapčeka potvrdili výsledky pitvy. Podľa policajných informácií mal v tele viac ako jedno promile. Keď k nemu jeho príbuzní privolali záchranárov, bolo už neskoro. Dieťa zomrelo pri prevoze do nemocnice. "Tam prišli k nemocnici, ja som bola dole, prišla rýchla a už bábätko nežilo," povedala suseda. "Podľa výsledkov z pitvy bola v krvi dieťaťa zistená prítomnosť alkoholu v hodnote 1,24 promile," uviedol policajný hovorca v Prešove Daniel Džobanik. 

Záchranárov volali podľa príbuzných až ráno. To už malo byť niekoľko hodín po požití alkoholu. Dieťa bolo v tom čase už vo veľmi vážnom stave. "Keď zistili alkohol, prečo hneď nezavolala záchranku," pýta sa suseda. 

Dieťaťu mal dať alkohol vypiť jeho príbuzný. Toho už polícia obvinila z trestného činu. "Svidnícky vyšetrovateľ obvinil muža zo Stropkova z prečinu usmrtenia," dodal Džobanik. Príbuzná obvineného Jak môžu rozprávať, že to spravil, keď to nespravil. "Ja tomu neverím, že Jožko toto spravil, ja za neho ručím, že to nie je pravda," uviedla suseda. "Obvinený muž je stíhaný na slobode," uviedol Džobanik. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Hry o život
16:50 Šesť dní, sedem nocí
19:00 Krimi
15:25 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
16:45 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
17:45 Zvláštne puto
15:25 Nákupné maniačky
16:30 X Factor Veľká Británia XIV.
18:30 X Factor Veľká Británia XIV.
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:45 Okido II.
14:35 Pan Dokonalý
16:20 Duchové z Nantucketu
18:05 12 darů do života