Šesťmesačné batoľa malo v tele viac ako jedno promile, alkoholu podľahlo

Šesťmesačné batoľa malo v tele viac ako jedno promile, alkoholu podľahlo

STROPKOV / Viac ako jedno promile alkoholu malo v tele iba šesťmesačné bábätko. Keď k nemu privolali záchranárov, bolo už neskoro. Alkohol spôsobil malému batoľaťu smrť. Podľa polície mu ho mal dať vypiť jeho príbuzný.

Alkohol v tele iba šesťmesačného chlapčeka potvrdili výsledky pitvy. Podľa policajných informácií mal v tele viac ako jedno promile. Keď k nemu jeho príbuzní privolali záchranárov, bolo už neskoro. Dieťa zomrelo pri prevoze do nemocnice. "Tam prišli k nemocnici, ja som bola dole, prišla rýchla a už bábätko nežilo," povedala suseda. "Podľa výsledkov z pitvy bola v krvi dieťaťa zistená prítomnosť alkoholu v hodnote 1,24 promile," uviedol policajný hovorca v Prešove Daniel Džobanik. 

Záchranárov volali podľa príbuzných až ráno. To už malo byť niekoľko hodín po požití alkoholu. Dieťa bolo v tom čase už vo veľmi vážnom stave. "Keď zistili alkohol, prečo hneď nezavolala záchranku," pýta sa suseda. 

Dieťaťu mal dať alkohol vypiť jeho príbuzný. Toho už polícia obvinila z trestného činu. "Svidnícky vyšetrovateľ obvinil muža zo Stropkova z prečinu usmrtenia," dodal Džobanik. Príbuzná obvineného Jak môžu rozprávať, že to spravil, keď to nespravil. "Ja tomu neverím, že Jožko toto spravil, ja za neho ručím, že to nie je pravda," uviedla suseda. "Obvinený muž je stíhaný na slobode," uviedol Džobanik. 

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:50 Fórky, vtipky XXVIII.
19:20 Fórky, vtipky XXVIII.
19:50 ŽREBOVANIE
19:00 Najlepšie torty
20:10 Vtierka Castle II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York V.
19:10 Knihy od Stonožky
19:25 Barbapapa II.
19:35 Volám sa Caillou V.
18:20 Paddington 2
20:15 Café Society
21:55 Belle