Informácie z prípadu Kuciak, ktoré prenikajú na verejnosť, prezident Lučanský považuje za kontraproduktívne

04.02.2019 14:08 Noviny.sk Krimi

Informácie z prípadu Kuciak, ktoré prenikajú na verejnosť, prezident Lučanský považuje za kontraproduktívne

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / S únikmi z vyšetrovacieho spisu, ktorými sa zaoberá aj Inšpekcia Ministerstva vnútra SR nesúvisia informácie zverejnené jednou zo strán poškodených v prípade Kuciak, Televízia JOJ oslovila so žiadosťou o reakciu policajného prezidenta Milana Lučanského s otázkou, či tieto informácie z vyšetrovacieho spisu vníma on osobne ako úniky alebo nie.

"Každá informácia, ktorá nie je riadená a dostane sa von, je kontraproduktívna. Čiže aj informácie zo strany poškodenej, ktoré posunie von bez konzultácie s vyšetrovateľom," uviedol policajný prezident Milan Lučanský. 

Prezident polície pre TV JOJ vysvetlil, že aj informácie, ktoré do médií prenikajú môže považovať za únik nie ale nezákonný, keďže poškodení sa majú právo oboznamovať s vyšetrovaním. "My sa zaoberáme len nezákonnými únikmi. Poškodená strana má právo na tie informácie a ako s nimi naloží," uviedol pre televíziu JOJ Milan Lučanský. 

Mama zavraždenej Martiny Kušnírovej sa nedávno vyjadrila, že chce zverejniť všetko, čo zverejniť môže zo spisu, do ktorého ako poškodená má prístup. Aby verejnosť podľa jej slov videla "všetku tú špinu." Jej právny zástupca sa niekoľkokrát vyjadril, že uvedené informácie neškodia vyšetrovaniu. S Milanom Lučanským sa tak rozchádzajú v pohľade na otázku "či tieto informácie od poškodenej strany vplývajú na vyšetrovanie alebo nie."

Samotný právny zástupca poškodenej Zlatice Kušnírovej niekoľkokrát verejne vyhlásil, že šéf vyšetrovacieho tímu má ich absolútnu dôveru. Milan Lučanský v reakcii pre televíziu JOJ uviedol, že zákonne získané informácie zo vyšetrovacieho spisu, za úniky nepovažuje. 

Talianska novinárka zaoberajúca sa mafiou zverejnila v tamojšej televízii dvanásťminútovú reportáž o Jánovi Kuciakovi a jeho sledovaní pred vraždou. Dokazujú to fotografie, ktoré zverejnila. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:30 Crank: Zastaň a zomrieš!
00:20 Vaša výsosť
02:30 Krimi
22:55 Kolónia
01:15 Moje meno je Nikto
03:20 Kinosála
23:05 Walking Dead IX.
00:00 C.S.I.: Kriminálka New York VII.
00:55 C.S.I.: Kriminálka New York VII.
23:15 Kúzlovanie
23:25 Arthur a Minimojovia
23:50 Zatancuj si s Nely
22:10 Hranice
00:00 Hotel Artemis
01:30 Bolest a sláva