Tréner (33) sexuálne zneužíval troch chlapcov. Súd o jeho osude rozhodol

Tréner (33) sexuálne zneužíval troch chlapcov. Súd o jeho osude rozhodol

POVAŽSKÁ BYSTRICA / Pred sudkyňu Okresného súdu v Považskej Bystrici sa v stredu postavil muž obžalovaný zo sexuálneho zneužívania troch maloletých chlapcov vo veku 10 a 11 rokov. Boli futbalistami dedinského klubu, ktorý trénoval. Svoju ďalšiu obeť si vyhliadol v miestnom kostole.

Pavol (33) čelí obžalobe v chúlostivej kauze. Podľa obvinenia sa celý prípad prevalil, keď sa doma rozprávali dvaja malí futbalisti o tom, ako sa k ním správa tréner. Ich rozhovor si vypočula sestra jedného z chlapcov a všetko povedala svojim rodičom.

"Ja tých ľudí poznám a mňa samého ho to osobne štve," povedal obžalovaný Pavol. "K spáchaniu skutkov došlo v rodinnom dome, v ktorom obžalovaný žil, v jeho vozidle a aj na futbalovom štadióne v Českej republike počas futbalového zápasu," uviedol hovorca krajského súdu Roman Tarabus. 

​Obžaloba hovorí, že zneužíval nielen svojich dvoch zverencov. Počas vyšetrovania tohto prípadu sa policajtom sám priznal, že ešte predtým zneužíval aj ďalšieho chlapca, miništranta, s ktorým sa zoznámil v kostole. "Ja s tým musím žiť do konca života, pretože som nikdy pred tým nikomu neublížil," priznal sa obžalovaný. 

Dnes už bývalý futbalový tréner pochádza z dediny Beluša. Podľa starostu Pavol priam vyhľadával aktivity, pri ktorých mohol prísť do kontaktu s deťmi. "Pôsobil aj na základnej škole, čo mám vedomosť, viedol futbalový krúžok. Viem teda, že organizoval aj tábory, že mal na to oprávnenie," hovorí starosta Ján Prekop.

"Obžalovaný bol uznaný za vinného zo zločinu sexuálneho zneužívania," oznámil Tarabus. Za takýto trestný čin hrozí 7 až 12 rokov väzenia. Na neverejnom pojednávaní sudkyňa rozhodla, že by mal ísť za mreže na päť rokov.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
08:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:40 Tyran III.
06:35 Tyran III.
07:55 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:25 Osudová láska
08:00 Z ulice na green
09:45 Asterix a Vikingové