Kočnerove nahrávky určite použijeme, tvrdí policajný prezident Milan Lučanský

Kočnerove nahrávky určite použijeme, tvrdí policajný prezident Milan Lučanský

BRATISLAVA / Dočasný policajný prezident Milan Lučanský verí, že nahrávky Mariana Kočnera boli zaistené zákonným spôsobom a budú použité vo vyšetrovaní.

"Verím tomu, že nahrávky Mariana Kočnera boli zaistené zákonným spôsobom a budú použité," uviedol pre televíziu JOJ Milan Lučanský. Dočasný policajný prezident na otázku televízie JOJ o Kočnerovych nahrávkach, ktoré majú orgány činné v trestnom konaní v rukách už niekoľko týždňov odpovedal, že nemá informácie o tom, ako sa polícia k nahrávkam dostala. No verí, že ich detektívi získali zákonným spôsobom.

Prezident polície uviedol, že nevie či nahrávky boli nájdené pri nedávnych domových a nebytových prehliadkach Kočnerovych nehnuteľností alebo ich polícii niekto poslal či odovzdal. Lučanský nie je vo vyšetrovacom tíme a preto o spôsobe ako nahrávky policajti získali, nemá vedomosť. "Som ale presvedčený, že boli získané zákonným spôsobom a budú teda použité. Po vyhodnotení ich obsahu a kvalite budú v trestnom konaní použité," dodal Lučanský. 

Podľa Lučanského je jedno či budú použité vyšetrovacím tímom Gorila alebo tímom, ktorý vyšetruje vraždu Jána Kuciaka, ak prípady spolu súvisia. "Možno budú použité aj v rámci ďalšej pracovnej skupiny, ktorá bola zriadená v súvislosti s rozčlenením vyšetrovacieho tímu Jána Kuciaka .Tu bola daná úloha, že vyšetrovatelia tohto tímu budú vyšetrovať vykonávateľov a objednávateľov vraždy. A ďalší vyšetrovatelia tímu sa budú zaoberať ekonomickou a korupčnou trestnou činnosťou, ktorá je už rozpracovaná aj inými súčasťami a dozorovaná aj inými prokurátormi v rámci Špeciálnej prokuratúry," dodal Lučanský.

"Doplním, že vyšetrovanie bude vykonávané aj v spolupráci s Europolom a nahrávky budú využité aj v rámci týchto trestných konaní a vyšetrovacích skupín," dodal Lučanský. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:55 Rande naslepo
09:05 Velký draft
11:05 Lovci dinosaurů