Kočnerove nahrávky určite použijeme, tvrdí policajný prezident Milan Lučanský

Kočnerove nahrávky určite použijeme, tvrdí policajný prezident Milan Lučanský

BRATISLAVA / Dočasný policajný prezident Milan Lučanský verí, že nahrávky Mariana Kočnera boli zaistené zákonným spôsobom a budú použité vo vyšetrovaní.

"Verím tomu, že nahrávky Mariana Kočnera boli zaistené zákonným spôsobom a budú použité," uviedol pre televíziu JOJ Milan Lučanský. Dočasný policajný prezident na otázku televízie JOJ o Kočnerovych nahrávkach, ktoré majú orgány činné v trestnom konaní v rukách už niekoľko týždňov odpovedal, že nemá informácie o tom, ako sa polícia k nahrávkam dostala. No verí, že ich detektívi získali zákonným spôsobom.

Prezident polície uviedol, že nevie či nahrávky boli nájdené pri nedávnych domových a nebytových prehliadkach Kočnerovych nehnuteľností alebo ich polícii niekto poslal či odovzdal. Lučanský nie je vo vyšetrovacom tíme a preto o spôsobe ako nahrávky policajti získali, nemá vedomosť. "Som ale presvedčený, že boli získané zákonným spôsobom a budú teda použité. Po vyhodnotení ich obsahu a kvalite budú v trestnom konaní použité," dodal Lučanský. 

Podľa Lučanského je jedno či budú použité vyšetrovacím tímom Gorila alebo tímom, ktorý vyšetruje vraždu Jána Kuciaka, ak prípady spolu súvisia. "Možno budú použité aj v rámci ďalšej pracovnej skupiny, ktorá bola zriadená v súvislosti s rozčlenením vyšetrovacieho tímu Jána Kuciaka .Tu bola daná úloha, že vyšetrovatelia tohto tímu budú vyšetrovať vykonávateľov a objednávateľov vraždy. A ďalší vyšetrovatelia tímu sa budú zaoberať ekonomickou a korupčnou trestnou činnosťou, ktorá je už rozpracovaná aj inými súčasťami a dozorovaná aj inými prokurátormi v rámci Špeciálnej prokuratúry," dodal Lučanský.

"Doplním, že vyšetrovanie bude vykonávané aj v spolupráci s Europolom a nahrávky budú využité aj v rámci týchto trestných konaní a vyšetrovacích skupín," dodal Lučanský. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:45 INKOGNITO
23:15 Myšlienky vraha VI.
00:00 HROBÁRI
22:30 OKTAGON MAGAZÍN
22:40 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
23:15 V divočine s Bearom Gryllsom II.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Taken - Posadnutý pomstou
22:35 Zabi nudu! II.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
22:50 Volám sa Caillou V.
22:15 Ve jménu krále 2
23:55 Krásné dny v Aranjuez
01:25 Město 44