S tromi promile alkoholu si sadol za volant. Po sérii nehôd chcel šoférovať opäť

S tromi promile alkoholu si sadol za volant. Po sérii nehôd chcel šoférovať opäť

RUŽOMBEROK / Štyridsaťtriročný muž v Ružomberku spôsobil viacero dopravných nehôd, pričom poškodil najmenej päť áut. Jeho zbesilú jazdu ukončil jeden z vodičov, ktorý mu zobral kľúče. Muž bol totiž odhodlaný šoférovať ďalej. V dychu mal takmer tri promile.

Krátko pred druhou hodinou popoludní na hlavnom cestnom ťahu cez Ružomberok došlo k viacerým kolíziám. Vinník bol ten istý. "Zrazu pozeráme, auto v protismere ide, úplne oproti nám a snažil sa nás vytlačiť z cesty, takže do nás vrážal asi päťkrát," uviedla účastníčka nehody Viera. 

"Dvakrát buchol do nás, do ďalších päťkrát a ešte neviem do koho, nemyslím si že je pri zmysloch," povedal účastník nehody Ľubomír. Muž na tmavomodrom seate napriek všetkému pokračoval v jazde. Len zázrakom nedošlo k vážnejšej nehode či k zraneniu. Proti jeho vyčíňaniu napokon zakročili priamo vodiči poškodených áut. "Jednoducho som mu otvoril dvere a vybral som mu kľúče zo štartéra," dodal Ľubomír. 

"Štyridsaťtriročnému vodičovi policajti pri dychovej skúške namerali 1,41mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,94 promile," povedala policajná hovorkyňa v Žiline Jana Balogová. 

Napriek tomu, že bol na mol opitý, bol dosť pri zmysloch na to, aby sa pokúsil zamaskovať svoje konanie. To, že mu na aute chýbala tabuľka s evidenčným číslom totiž nebola náhoda ani následok nehody. Ten istý vodič totiž krátko predtým, ako ho zadržali, narazil aj do viacerých áut odstavených na parkovisku. Svedkom sa ho vtedy nepodarilo zastaviť.

Napriek opakovaným výzvam polície sú vodiči ochotní sadnúť si za volant pod vplyvom alkoholu. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green