Nehoda pri Sabinove. Auto narazilo do chodcov, jeden zrážku neprežil

18.12.2018 19:19 Noviny.sk Krimi

Nehoda pri Sabinove. Auto narazilo do chodcov, jeden zrážku neprežil

ROŽKOVANY / Tragická dopravná nehoda sa stala v utorok ráno na križovatke pri obci Rožkovany (okres Sabinov). Osobné auto Audi tu narazilo do dvoch chodcov.

​Staršia žena nehodu neprežila. Ako informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová, výzvu na tiesňovú linku 155 prijali záchranári o 6:42 s tým, že pomoc potrebujú dvaja zranení chodci. Záchranári na mieste ošetrili muža s polytraumou a previezli ho pri vedomí do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Prešove. "Žiaľ, staršej žene už záchranári nemohli pomôcť a lekár konštatoval smrť,“ dodala Krčová. Na mieste zasahuje polícia aj štyria hasiči z Lipian s jedným kusom techniky. 

Ako dodala krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, 44-ročný vodič zo Sabinova na osobnom motorovom vozidle na hlavnej ceste narazil autom do dvojice chodcov prechádzajúcich cez cestu. Išlo o 73-ročnú ženu a 75-ročného muža, ktorí pochádzajú z obce Rožkovany. "Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok vylúčil prítomnosť alkoholu u tohto vodiča. K objasneniu presnej príčiny nehody prizvali aj znalcov z odboru zdravotníctva a z odboru dopravy,“ uviedla hovorkyňa s tým, že presná príčina nehody, ako aj miera zavinenia budú známe až po skončení vyšetrovania.

"Polícia opätovne vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k mimoriadnej opatrnosti a obozretnosti zvlášť v týchto zimných mesiacoch a taktiež v tomto rušnom predvianočnom období. Je povinnosťou každého jedného z nás, eliminovať a predchádzať negatívnym následkom na cestách. Upozorňujeme chodcov, aby pri prechádzaní cez cestu ešte pred vstupom na vozovku sa presvedčiť o situácií a bezpečnom prechode cez cestu. Rovnakú pozornosť by mali aj vodiči venovať situácii na ceste. Len vzájomnou snahou všetkých účastníkov cestnej premávky vieme spoločne zabrániť takýmto následkom na cestách," píše na Facebooku polícia SR.

Na ceste pred Prievidzou pred pár dňami zomrela 26-ročná žena. Šoférovi náhle vošla do cesty. Pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
06:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Pošli ďalej
06:50 Prvé oddelenie II.
07:15 Prvé oddelenie II.
07:55 Záchranári
06:50 Mach a Šebestová na cestách
07:00 Rybičky Flip a Flap
07:05 Matematické príšerky II.
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo
10:30 Tom Sawyer