Vražda Kuciaka: Prokurátor žiada pre Kočnera najvyšší stupeň väzby

Vražda Kuciaka: Prokurátor žiada pre Kočnera najvyšší stupeň väzby

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Podľa zistení Televízie JOJ vyšetrovacie orgány požiadajú čoskoro sudcu o predĺženie väzby pre Mariana Kočnera. Prokurátor navrhne pre neho tiež najvyšší stupeň väzby, dôvodom má byť vyšetrovanie prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Informáciu televízii JOJ potvrdil aj Kočnerov právny zástupca Michal Mandzák.

Podľa zdroja televízie JOJ budúci týždeň vyšetrovacie orgány požiadajú sudcu pre prípravné konanie o predĺženie väzobného stíhania Mariana Kočnera. Prokurátor navrhne pre podnikateľa tiež najprísnejšie väzobné obmedzenie, takzvanú kolúznu väzbu. ​Toto najsilnejšie obmedzenie na slobode  súvisí s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Podľa informácií TV JOJ chce prokurátor rovnako predĺžiť Kočnerovu väzbu aj v prípade zmenkovej kauzy a to ďalšie tri mesiace. 

Vyšetrovacie orgány sa pritom majú opierať o listy a výpoveď utajeného svedka v prípade poškodeného Kuciaka. Právny zástupca obvineného Michal Mandzák zistenia TV JOJ potvrdil. Oficiálne vyjadrenie ku kolúznej väzbe jeho klienta poskytne v piatok. 

Marian Kočner zatiaľ v trestnej veci úkladnej vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice nie je obvinený. Len nedávno úrad špeciálnej prokuratúry s Národnou protizločineckou jednotkou vykonali rozsiahle domové prehliadky v objektoch Mariána Kočnera. Malo ísť o zásah v súvislosti s vyšetrovaním násilnej trestnej činnosti. Televízia JOJ kontaktovala s uvedenými zisteniami aj prokuratúru, zatiaľ bez vyjadrenia. 

K úkladnej vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice došlo 21. februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Po siedmich mesiacoch polícia zadržala štyroch podozrivých, ktorých následne obvinila a doteraz sú vo väzbe. 

Pozrite si reportáž o domových prehliadkach u Kočnera: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:50 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:25 NOVÉ BÝVANIE
12:50 NA CHALUPE
13:50 Panelák
10:55 Tequila a Bonetti
12:00 MacGyver
13:00 Vražedné Miami II.
11:00 Fix a Foxi
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
11:15 Asterix: Sídliště bohů
12:50 Nanga Parbat
14:45 Bobule