Vražda Kuciaka: Prokurátor žiada pre Kočnera najvyšší stupeň väzby

Vražda Kuciaka: Prokurátor žiada pre Kočnera najvyšší stupeň väzby

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Podľa zistení Televízie JOJ vyšetrovacie orgány požiadajú čoskoro sudcu o predĺženie väzby pre Mariana Kočnera. Prokurátor navrhne pre neho tiež najvyšší stupeň väzby, dôvodom má byť vyšetrovanie prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Informáciu televízii JOJ potvrdil aj Kočnerov právny zástupca Michal Mandzák.

Podľa zdroja televízie JOJ budúci týždeň vyšetrovacie orgány požiadajú sudcu pre prípravné konanie o predĺženie väzobného stíhania Mariana Kočnera. Prokurátor navrhne pre podnikateľa tiež najprísnejšie väzobné obmedzenie, takzvanú kolúznu väzbu. ​Toto najsilnejšie obmedzenie na slobode  súvisí s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Podľa informácií TV JOJ chce prokurátor rovnako predĺžiť Kočnerovu väzbu aj v prípade zmenkovej kauzy a to ďalšie tri mesiace. 

Vyšetrovacie orgány sa pritom majú opierať o listy a výpoveď utajeného svedka v prípade poškodeného Kuciaka. Právny zástupca obvineného Michal Mandzák zistenia TV JOJ potvrdil. Oficiálne vyjadrenie ku kolúznej väzbe jeho klienta poskytne v piatok. 

Marian Kočner zatiaľ v trestnej veci úkladnej vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice nie je obvinený. Len nedávno úrad špeciálnej prokuratúry s Národnou protizločineckou jednotkou vykonali rozsiahle domové prehliadky v objektoch Mariána Kočnera. Malo ísť o zásah v súvislosti s vyšetrovaním násilnej trestnej činnosti. Televízia JOJ kontaktovala s uvedenými zisteniami aj prokuratúru, zatiaľ bez vyjadrenia. 

K úkladnej vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice došlo 21. februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Po siedmich mesiacoch polícia zadržala štyroch podozrivých, ktorých následne obvinila a doteraz sú vo väzbe. 

Pozrite si reportáž o domových prehliadkach u Kočnera: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Rozum v hrsti
22:00 HESLO
23:00 Hawaii 5.0 VII.
20:10 Akty X
22:50 Hranice
01:10 Hviezdna brána III.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
20:55 Príbehy dvoch myší II.
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
20:15 Pokrevní mstitel
22:10 Síla života
00:10 Kosti a skalp