Sebastiano Vadala na súde priznal vinu, sudca mu udelil peňažný trest

12.12.2018 10:41 Noviny.sk Krimi

Sebastiano Vadala na súde priznal vinu, sudca mu udelil peňažný trest

Archívna reportáž
embed kód
TREBIŠOV / Okresný súd v Trebišove sa v utorok zaoberal prípadom Sebastiana Vadalu, ktorý už niečo vyše roka čelí obvineniu z prečinov výtržníctva a nebezpečného vyhrážania. Po udelení trestu sa ale prokurátor odvolal a vec tak postúpi ku krajskému súdu.

Sebastiano sa dostal do problémov v roku 2017. Podľa obvinenia prišiel do areálu kovošrotu na Švermovej ulici v Trebišove, kde mal napadnúť 21-ročného Martina. Mal ho chytiť pod krku a vykričať mu, že je mafián Sebastiano Vadala a Žaneta je jeho frajerka. Od Martina chcel, aby ju nechal na pokoji, inak zabije jeho i rodinu. Spomenúť tiež mal, že má v aute zbraň, uvádza denník Korzár

Na ďalší deň sa mal Sebastiano dopustiť ďalšieho skutku. Podľa obvinenia napadol Martina na parkovisku, mal ho viackrát udrieť do tváre a keď mladík z auta vystúpil, v útoku pokračoval. Skončiť mal až po príchode policajnej hliadky. 

Po zadržaní sa k činu nepriznal a tvrdil, že Martin a Žaneta si vymýšľajú, a to, čo tvrdia sa nestalo. Pri vzatí do väzby následne tvrdil, že ho s talianskou mafiou spájajú neoprávnene. Na súde v utorok ale zmenil postoj a vyhlásil, že je vinný. 

Sudca mu vymeral trest 3000 eur a v prípade marenia náhradný trest 10 mesiacov väzenia. Prokurátor ale navrhoval väzenie. Po vynesení rozsudku sa odvolal a prípad tak skončí na krajskom súde.

Sebastiano sa mediálne zviditeľnil až po tom, ako na jeho brata Antonina vydal benátsky súd európsky a následne aj medzinárodný zatykač. Neskôr ho Slovensko vydalo do Talianska. 

 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
18:55 Simpsonovci XXX.
19:30 Profesionáli II.
20:30 Letecké katastrofy XVII.
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
19:15 Garfield II.
19:35 Arthur a Minimojovia
20:00 Z rozprávky do rozprávky
18:40 Hvězda na střední
20:15 Kukuřičný ostrov
22:10 Nevlastní dcera