Hustý dym sa valil z vlaku. Hasiči zasahovali pri požiari

Hustý dym sa valil z vlaku. Hasiči zasahovali pri požiari

RIMAVSKÁ SOBOTA / Na južnom Slovensku horel rušeň rýchlika na trati medzi Košicami a Bratislavou. Vlak zostal stáť pri malej obci v okrese Rimavská Sobota. Hasiči na miesto vyslali aj evakuačný autobus.

Rýchlik smeroval z Košíc, viezlo sa v ňom asi tristo cestujúcich. Horieť začalo v strojovni, problém si zrejme všimol rušňovodič. Vlak zastavil pri obci Hajnáčka, požiar sa snažil sám uhasiť. Použil asi sedem hasiacich prístrojov. "Začalo to horieť. Počuli sme rámus, lebo vyberali asi tie hasiace prístroje a hasili s tým," uviedol jeden z cestujúcich. 

​V rýchliku so šiestimi vozňami sa v tom čase viezli aj železniční policajti, tí pomohli s presunom cestujúcich do vzdialenejších vozňov. Požiar zlikvidovali až hasiči, zasahovali profesionáli z Lučenca a z Fiľakova, ako aj dobrovoľníci z Hajnáčky. "My sme videli len dym, ja sa k tomu viac neviem vyjadriť," dodala cestujúca. 

Podľa hovorcu železničnej spoločnosti išlo o lokomotívu z roku 1980. "Sú to stroje, ktoré patria medzi spoľahlivé a takéto problémy sa im vyhýbajú. Táto skutočnosť nás veľmi mrzí," informoval Tomáš Kováč, hovorca ŽSSK.Pri požiari sa nikto nezranil. "Pravdepodobnou príčinou môže byť prasknuté naftové potrubie, a následne nafta mohla striekať na výfukové potrubie," dodal Tomáš Kováč.

Presnými príčinami sa  budú zaoberať odborníci.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:40 Hry o život: Skúška ohňom
16:45 Zase ona!
19:00 Krimi
13:50 Bordelári
14:35 Bordelári
15:15 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
13:45 Nákupné maniačky
14:50 Nákupné maniačky
15:55 X Factor Veľká Británia XIV.
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:15 Dobrou noc a hodně štěstí
15:05 Království surikat: Příběh začíná
16:30 Jiný svět