Na východe zrazila dodávka dvoch tínedžerov. Mladší je v kritickom stave

Na východe zrazila dodávka dvoch tínedžerov. Mladší je v kritickom stave

PREŠOV / V Prešove v utorok popoludní zrazila dodávka dvoch chodcov. Malo sa to stať na jednom z priechodov na najväčšom prešovskom sídlisku. Jeden má 18 a druhý iba 17 rokov. Stav mladšieho z nich je po zrážke kritický. Záchranári ho previezli na ARO do prešovskej nemocnice.

Do dvoch chodcov narazilo auto. Ostali po nich na zemi len rozbité okuliare a zakrvavený asfalt. Okolnosti nehody prešetrujú prešovskí dopravní policajti. "Dodávka išla v smere na Vranov nad Topľou, pričom k zrážke malo dôjsť na priechode," informuje hovorca prešovskej polície Daniel Džobanik.

Jeden z chlapcov po zrážke ostal nehybne ležať na zemi. Oboch potom previezli do prešovskej nemocnice. "Jeden pacient je s ľahšími zraneniami hospitalizovaný za účelom pozorovania. Ďalší pacient je naopak v kritickom stave a čaká ho operačný zákrok," povedala hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

"Vodič dodávky bol podrobený dychovej skúške na alkohol. Jej výsledok bol negatívny," uviedol Džobanik. K zrážke podľa polície došlo priamo na priechode pre chodcov. Okolnosti nehody sú teraz predmetom vyšetrovania. "Presné príčiny, okolnosti ako aj miera zavinenia, je predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania," dodal hovorca prešovskej polície. 

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
06:55 Súdna sieň
08:00 Profesionáli
08:50 Profesionáli
07:05 Kutyil s.r.o. II.
08:20 Panelák
09:45 A.P.B.: Nová generácia
07:50 Sníček
08:00 Okido II.
08:15 Viking Vicky
07:40 Láska na tři roky
09:30 Rande naslepo
11:30 Skvělý plán