Poslanec šoféroval a nafúkal. Prešľap ho stál miesto v mestskom zastupiteľstve

Poslanec šoféroval a nafúkal. Prešľap ho stál miesto v mestskom zastupiteľstve

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ / Na mestskom zastupiteľstve v Liptovskom Mikuláši v pondelok vládlo napätie. Poslanci išli skladať poslanecký sľub a mal byť medzi nimi aj ich dlhoročný kolega a skúsený gynekológ. Pred pár dňami ho policajti chytili pod vplyvom alkoholu za volantom. Nafúkal viac ako jedno promile. A tým sa všetko zmenilo.

Bývalému primárovi sa pre jeden prešľap úplne zmenil život. 66-ročného vtedy ešte primára zastavili policajti priamo v Liptovskom Mikuláši. Hovorkyňa krajského súdu v Žiline Lenka Belavá hovorí: "Je uznaný za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Bola mu nameraná hodnota 1,15 promile alkoholu v krvi."

Zároveň musí zaplatiť 900 eur peňažný trest a má zákaz šoférovať 14 mesiacov. Kedže sa neodvolal, trest je právoplatný. Dlhoročný skúsený primár už v lipotvskomikulášskej nemocnici nepracuje.

Riaditeľka liptovskej nemocnice Ľudmila Pohančeníková dodáva: "S pánom primárom gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sme sa rozlúčili 29. novembra. Minulý týžden sme ukončili pracovný pomer dohodou."

A to nie je všetko.

Advokát Jaroslav Pilát vraví: "Nadobudnutím právoplatnosti trestného rozkazu mu zanikol mandát doterajší, nie ten nový, ktorého sa ešte nestihol ujať."

Chceli sme dať priestor na vyjadrenie aj bývalému primárovi, ale nedvíhal telefón. V zasadačke vládlo napätie, či muž, ktorého si vybrali voliči príde zložiť poslanecký sľub. Napokon to vyriešil sám. Hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková hovorí: "Pred ustanovujúcim zasadnutím mestského zastupiteľstva nám prišla od poslanca informácia, že sa svojho mandátu z osobných dôvodov vzdáva."

Poslanci a potýčky so zákonom sa navzájom nevylučujú:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:20 IQ TAXI
18:00 OCHRANCOVIA
16:45 Simpsonovci XXIV.
17:20 Rýchla rota Chipa a Dala
17:45 Rýchla rota Chipa a Dala
17:00 Amerika má talent XII.
19:00 Ako malé deti
19:30 Ako malé deti
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Ovečka Shaun I.
17:15 Bob a Bobek králiky z klobúka
16:10 Góóól! III.
18:05 Love and Mercy
20:15 2 Bobule