Vianočné trhy v Bratislave pohltili plamene. Hlavné námestie evakuovali

Vianočné trhy v Bratislave pohltili plamene. Hlavné námestie evakuovali

BRATISLAVA / V centre Bratislavy na Hlavnom námestí po pol štvrtej popoludní vypukol požiar. Plamene zachytili niekoľko drevených stánkov na vianočných trhoch a rozšírili sa aj na budovu. Hlavné námestie evakuovali. Požiar sa po niekoľkých minútach podarilo lokalizovať a uhasiť. Zranila sa pri ňom jedna osoba, ktorú s popálenou rukou a tvárou previezli do nemocnice. Majiteľ budovy predbežne odhaduje škody na 200 000 eur.

Krátko pred pol šiestou sa hasičom podarilo oheň úplne zlikvidovať. 

Pracovník na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva hasičského zboru v Bratislave potvrdil, že horieť začal najprv stánok s lokšami, od neho sa chytili aj okolité stánky. Veľký problém spôsobil hasičom aj nefunkčný hydrant. "Po našom príchode bol už požiar v druhej fáze. Všetky horľavé látky boli zasiahnuté požiarom. Miesto sme zabezpečili a vykonali sme prieskum priľahlých objektov," uviedol zástupca veliteľa zásahu hasičov Adrián Mifkovič.

Štáb TV JOJ bol priamo na mieste. Pozrite si zábery. 

Ako uviedla polícia, príslušníci Hasičského a Záchranného zboru požiar lokalizovali a uhasili. Miesto požiaru zabezpečujú aj hliadky Policajného zboru. Podľa doterajších informácií došlo k požiaru pri výmene plynovej fľaše. Pri požiari bol zranený jeden muž, ktorého previezli na ošetrenie do jednej z bratislavských nemocníc. Výška materiálnej škody bude vyčíslená dodatočne. Majiteľ objektu predbežne odhadol škodu spôsobenú požiarom na viac ako 200 tisíc eur. Na miesto prišla aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov.

​Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš a rozšíril sa na vedľajší murovaný objekt. Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti sú evakuované, hasiči vykonávajú hasebné práce a prieskum objektov. Pri udalosti zasahuje 25 príslušníkov HaZZ so siedmimi kusmi hasičskej techniky, na miesto smerujú aj dobrovoľní hasiči z DHZO Ružinov. Podľa predbežných informácií sa pri udalosti nikto nezranil. 

Dym bolo vidieť na niekoľko kilometrov. 

Polícia vysiela naživo situáciu po uhasení priameho požiaru: 

Pozrite si live reportáž TV JOJ priamo na mieste, kde požiar vznikol.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:20 Najlepšie svetové videá V.
18:25 Áno, šéfe! USA IV.
19:30 Profesionáli III.
17:50 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
20:10 9-1-1
18:10 Viking Vicky
18:25 Ruby z dúhy I.
18:40 Požiarnik Sam IX.
18:05 Rezistence
20:15 Kincsem
22:25 Suburbicon: Temné předměstí