Vodič na kameru zachytil riskantnú jazdu taxikára. Od zrážky ich delili milimetre

Vodič na kameru zachytil riskantnú jazdu taxikára. Od zrážky ich delili milimetre

VALASKÁ DUBOVÁ / Taxikári majú ako vodiči medzi ľuďmi vo všeobecnosti naštrbenú povesť. K ich dobrému menu neprispel ani Ružomberčan, ktorého predbiehací manéver nahrala kamera v aute za ním. Od stretu s protiidúcou dodávkou ho delili len milimetre.

Autentické zábery zachytil divák TV JOJ neďaleko Valaskej Dubovej. Biely Volkswagen sa pokúšal predbehnúť kolónu. Napriek tomu, že ide o rovný úsek cesty a oprotiidúcu dodávku musel vidieť, v plnej rýchlosti pokračoval priamo na ňu. "Išiel bezohľadne, nebrzdil ani nič nerobil pre to, aby tomu zabránil," povedal kuriér Lukáš. "Bola to veľmi kritická situácia a keby vodič, ktorý išiel v protismere doslova nespolupracoval, následky mohli byť fatálne," reagoval súdny znalec z odboru cestná doprava Stanislav Chomo po zhliadnutí videa.

"Bol to reflex, ja si na to nepamätám, to som už bol v strese. Uvedomil som si to, až keď som to video videl, milimetre to boli," dodal Lukáš. 

Na podobných vodičov upozorňuje aj polícia na svojej facebookovej stránke. Bez servítky ich tu sami policajti nazývajú bláznami. Videá s podobnými hazardérmi sa k nim sypú zo všetkých strán. Nie vždy to ale má zmysel. "Má to dôležitý aj preventívny význam, ale na druhej strane musí byť zrejmé, kde ku kolíznej situácii došlo, za akých podmienok, v akom čase a samozrejme je dôležitá aj identifikácia samotného vozidla," povedal Chomo. 

Okrem samotného videa je pre prácu polície veľmi dôležitá aj svedecká výpoveď. Väčšinu takýchto „bláznov“ vyriešia pokutou, v obzvlášť závažných prípadoch môžu udeliť aj zákaz činnosti. Vyšetrovaniu sa nevyhne ani ružomberský taxikár. "V danom prípade vykonávame objasňovanie priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky," povedala policajná hovorkyňa v Žiline Jana Balogová. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Hoď svišťom II.
05:50 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
05:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:50 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:00 Skutočné paničky z New Yorku VII.
06:25 Extrémne metódy rodičovstva
08:40 Dr. LUDSKY
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Rozprávky z machu a papradia
05:55 Lord of the Dance
07:40 Madea vás ochrání
09:40 Bláznivé námluvy