Marihuana na Dunaji. Poriečna polícia zadržala muža pri Čunove

Marihuana na Dunaji. Poriečna polícia zadržala muža pri Čunove

ČUNOVO / Poriečna polícia zadržala muža idúceho na člne po Dunaji neďaleko Čunova. Viezol so sebou jesennú úrodu, ktorá ale nie je v medziach zákona. Zelená rastlina skončila v rukách kriminalistov a mužovi hrozí až niekoľkoročné väzenie.

Oddelenie Poriečnej polície Policajného zboru spozorovalo na hladine Dunaja podozrivý čln, na ktorom 37-ročný Robert prevážal veľké množstvo zelenej rastliny. Po kontrole člnu vzniklo podozrenie, že by mohlo ísť o marihuanu. 

Spoločne s mužom polícia zastavila pri brehu neďaleko Bratislavy za vodným dielom Čunovom, kde čakali na kriminálku, ktorá musí všetko zadokumentovať. Z brehu asistovala aj Rybárska stráž. "Vďaka Poriečnemu oddeleniu Policajného zboru bola zadržaná osoba, ktorá mala v člne vo veľkom množstve marihuanu. Oni boli na vodnej ploche, ja som bol na brehovej časti v súčinnosti s nimi," uviedol Roland Machala  z rybárskej stráže. 

Muž bol už niekoľkokrát v rukách polície. Za pytliactvo už minulosti dostal niekoľko trestov. Aj mu bolo zadržané povolenie na rybolov. "Môžeme potvrdiť, že policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V vyšetrujú okolnosti prípadu muža, ktorý bol zadržaný príslušníkmi poriečneho oddelenia PZ pre podozrenie zo spáchania drogovej trestnej činnosti. V danej veci sú momentálne vykonávané všetky potrebné úkony s cieľom jej náležitého objasnenia. Vzhľadom na štádium trestného konania bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť," informovala policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade. Pestovateľov marihuany zadržali nedávno aj skalickí kriminalisti: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Bohatá zima s JOJkou
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:05 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:10 Ja, Frankenstein
22:00 Looper: Nájomný zabijak
19:00 Kosti VIII.
20:10 Dr. House VII.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
18:25 Ztracený ráj
20:15 Rodinná loupež
21:55 Pán Šanghaje