Podnikateľ prehovoril o tom, ako sa mu vyhrážal Marian Kočner. Existuje o tom i zvuková nahrávka

Podnikateľ prehovoril o tom, ako sa mu vyhrážal Marian Kočner. Existuje o tom i zvuková nahrávka

BRATISLAVA/PEZINOK / Marian Kočner sa chcel vyhnúť obvineniu, no Generálna prokuratúra jeho plány prekazila. Ide o prípad, o ktorom sa hovorilo už v roku 2013. Verejnosť vtedy šokovala zvuková nahrávka, na ktorej svojmu protivníkovi hovorí, že mu zariadi návštevu kukláčov. Dotknutý podnikateľ dnes prehovoril.

Začalo sa to ešte počas stavebného ošiaľu na Slovensku v roku 2005. Išlo o pozemky pri Pezinku vrátane bývalého pionierskeho tábora. Malo sa tam stavať. Podnikateľ Pavol Jánošík si požičal od iného podnikateľa na výstavbu. Tá nevyšla, pôžičku bolo treba splatiť.

Do hry prišiel Marián Kočner s tým, že vybaví úver v banke. Nastali právne kľučky, ťahanice a výsledkom bolo, že Pavlovi Jánošíkovi neostali ani peniaze ani pozemky. Pohľadávka skončila vo firme MIDAS v Karibiku. "Takúto firmu nepoznám a nemám s ňou nič spoločné," uviedol Kočner v roku 2013. 

Dôkaz vyhrážania

Jánošík teda podal trestné oznámenie. A nielen to. Veci zašli tak ďaleko, že sa začal strach o život. "Nech sa páči... a pôjdeš! Už si raz išiel v želiezkach z domu. Pamätáš si to? Chceš ísť znovu? Palo! Žiadny problém. Žiadny. Ver tomu!" povedal vtedy do telefónu podnikateľovi Marian Kočner. Sám sa dokonca k nahrávke vyjadril. 

Dotknutým podnikateľom sa totiž dostal konkrétny dátum, na kedy im mal Kočner vybaviť návštevu kukláčov. "V prípade, že by sa tak stalo, tak končím s podnikaním a otváram si živnosť veštenie," povedal s úsmevom Kočner. 

Zásah kukláčov 

Zásah kukláčov na Kočnerových protivníkov sa napokon po medializácii zvukovej nahrávky nekonal. Pavol Jánošík si myslí, že práve vďaka zakročenia médií. "Marian Kočner má dokonca svoju vešticu, takže asi vedel a možno aj vie viac, ako vedia ostatní," dodal Jánošík. 

V kontexte udalostí posledných týždňov zároveň šokujúco vyznieva výpoveď Kočnerovho protivníka. Priznal totiž, že hrozbou zatknutia to zďaleka neskončilo. "Marian Kočner sa ma napríklad pýtal, ako sa má dnes už moja nebohá matka, vyhrážal sa mi škodami na zdraví, živote a tak ďalej." 

Podstata sporu

Mariána Kočnera obvinili z obzvlášť závažného zločinu pri správe cudzieho majetku. Ide o škodu veľkého rozsahu. Podal sťažnosť, ktorú krajská prokuratúra zamietla. Nedávno to teda prostredníctvom svojho obhajcu skúsil na Generálnej prokuratúre SR. Ani tam nepochodil.

"Prokurátor trestného odboru generálnej prokuratúry rozhodol o odložení návrhu na uplatnenie mimoriadneho opravného prostriedku, z dôvodu jeho neopodstatnenosti," informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry, Andrea Predajňová. Inými slovami, obvinenie Mariána Kočnera v tejto veci je dôvodné, a tak ostáva naďalej obvinený. Jeho právny zástupca na otázky do uzávierky nereagoval.

Odvaha hovoriť

Podnikateľom teraz dodalo odvahu hovoriť aj to, že Marián Kočner je obvinený z viacerých trestných činov. Ale aj to, že momentálne sedí vo väzbe. Veria, že veci sa začnú hýbať. "Posledný priebeh vecí, ktoré sa spustili okolo Mariana Kočnera, nám dáva v celku nádej, že sa veci skončia spravodlivo," zakončil rozhovor Jánošík. 

Pozrite si archívnu reportáž o kauze pozemkov pri Pezinku: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:20 Súdna sieň
06:00 DEDIČSTVO
07:20 Panelák
05:10 Hoď svišťom II.
05:45 POLICAJTI V AKCII
06:45 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:10 Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
08:15 Scorpions Forever
10:05 Dobrou noc a hodně štěstí