Polícia vyšetruje prípad falošného lekára. Pacientov vyšetroval mesiace

22.10.2018 09:58 Noviny.sk Krimi
Polícia vyšetruje prípad falošného lekára. Pacientov vyšetroval mesiace Zdroj: ISIFA/ilustračná
DUNAJSKÁ STREDA / Muž mal vystupovať ako lekár a v zariadení Relax Epicentrum mal ordinovať. Ako falošný lekár mal ordinovať od marca do augusta tohto roka. Pacientov dokonca vykonával aj diagnostiku na rôznych prístrojoch. Polícia už začala prípad preverovať.

Aj napriek tomu, že nebol skutočný lekár, pacientov ošetroval a vykonával aj diagnostiku na zdravotníckych prístrojoch. Pacientom mal údajne predpisovať a predávať výživové doplnky a lieky. Muž pracoval ako falošný lekár v zariadení Relax Epicentrum. 

"Trnavský samosprávny kraj vykonal previerku osoby, ktorou bolo zistené, že zariadenie a lekár nebol registrovaní a osoba nemala oprávnenie poskytovať lekársku starostlivosť. Polícia preveruje konanie muža ako podozrenie z trestných činov poškodenie zdravia, ohrozenia zdravia nepovolenými liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami a vo veci prečinu podvodu," uviedla v správe polícia. 

Keďže muž mohol svojou činnosťou vážne ohroziť pacientov, ktorí k nemu chodili ako ku bežnému lekárovi, polícia prosí o pomoc. Ak ste zariadenie navštívili, boli jeho pacientom alebo ste mali akýkoľvek kontakt s týmto mužom, kontaktujte políciu. 

Na Slovensku sa poslednú dobu stalo niekoľko incidentov s lekármi, ktorí ordinovali aj pod vplyvom alkoholu. Pozrite si reportáž: 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top star
10:35 Králi zrubov
11:50 Profesionáli III.
12:45 Zlato v garáži IV.
10:00 Klan - V dobrom aj v zlom
11:30 Nákupné maniačky
13:00 Skutočné príbehy
11:05 Tom a Lili
11:15 Arthur a Minimojovia
11:40 Matematické príšerky II.
10:10 Nádech pro lásku
12:20 Cesta za králem trollů
14:10 Všechno musí pryč