Kukláči si v Nitre posvietili na pozemkovú mafiu. Systém podvodu mali premyslený

Kukláči si v Nitre posvietili na pozemkovú mafiu. Systém podvodu mali premyslený

NITRA / Elitní policajti finančnej polície zasahovali v utorok ráno v Nitre a okolí. Súvisela s pozemkovou mafiou. Organizovaná skupina bez vedomia vlastníkov predávala a prepisovala nehnuteľnosti. Používali falošné doklady. Biznis im prekazila finančná polícia. V putách podľa informácií televízie JOJ skončilo až 7 ľudí.

Do niekoľkých domov v Nitre a okolí vtrhli kukláči. Zasahovali napríklad aj v časti Zobor. "Ráno o 4:45 kukláči rozbili dvere na dome a kričali polícia, polícia ," opísal priebeh zásahu sused. Susedia tvrdia, že v dome žije muž so ženou a dvomi deťmi.

​Prehľadávali aj autá zaparkované pred domom. Počas akcie zadržali ešte ďalších sedem osôb. Vyšetrovateľ už šiestich obvinil z podvodu. Do akcie bolo nesadených 81 policajtom a spolu prehľadali 12 nehnuteľností.

Organizovaný zločin

Obvinení pracovali organizovane a každý v skupine mal svoju úlohu. Najskôr si vyhliadli nehnuteľnosti vhodné na predaj. Pozemková mafia, si potom zabezpečila osobné údajne vlastníkov. Následne ponuku na predaj zverejňovali formou inzercie na internete. Išlo o nehnuteľnosti v Nitrianskom okrese. Všetko sa dialo bez vedomia skutočných majiteľov.

Ďalší z členov pozemkovej mafie mal na starosti vyhotovenia kúpnych zmlúv na falošné občianske preukazy. Doklady im dokonca osvedčil aj notár. Jeden z podvodníkov pred záujemcami o kúpu vystupoval ako sprostredkovateľ alebo realitný maklér. Dôveryhodnosť v jednom prípade zvýšili aj tým, že nehnuteľnosť previedli na člena skupiny, ktorý potom vystupoval ako vlastník.

"Doposiaľ zadokumentovanou trestnou činnosťou mali spôsobiť v štyroch prípadoch škodu 600 tisíc eur, no naďalej preverujeme ďalšie nehnuteľnosti," informuje hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody od 10 do 15 rokov. 

Polícia zverejnila video zo zásahu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:25 Kosti X.
18:25 Kosti X.
19:30 ŽREBOVANIE
17:00 Kosti IX.
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
17:25 Ovečka Shaun IV.
17:35 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
16:55 Konečně zazvonilo: Příběh za scénou
18:35 Sedmilhář
20:15 Obhájce