Nehoda na R1. Po krkolomnej jazde skončila dodávka v priekope

Nehoda na R1. Po krkolomnej jazde skončila dodávka v priekope

ZVOLEN / Vážna nehoda sa stala na R1. Po šmyku skončila dodávka prevrátená v priekope. Vozidlo zdemolovalo zvodidlá aj oplotenie a skončilo po niekoľkých metroch na boku medzi stromami.

Pod nehodu na R1 sa zrejme podpísala nepozorná jazda staršieho vodiča dodávky. Automobil skončil po krkolomnej jazde ďaleko od cesty, prevrátený na boku. ​Vodič cestujúci od Žiaru nad Hronom smerom na Zvolen sa na rýchlostnej ceste vyhýbal nehode, ktorá sa tam stala a keďže mal zapnuté výstražné smerovky po prejdení úseku ich chcel vypnúť. Stačila tak chvíľa čo sa nepozeral na cestu a dostal sa mimo svojho jazdného pruhu. Potom, čo strhol volant dostala dodávka šmyk, prerazila zvodidlá a zdemolovala aj oplotenie pri R1. "Vodič sa dostatočne nevenoval vedeniu motorového vozidla, prešiel do ľavého jazdného pruhu, kde strhol riadenie. S vozidlom dostal šmyk a na pravej strane narazil do vozidiel," uviedol Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica. 

Dodávka sa zastavila až medzi stromami."Pri našom príjazde na miesto udalosti sa vodič nachádzal mimo vozidla a pomáhali mu okoloidúci vodiči. Naša jednotka poskytla prvú pomoc," informoval Miroslav Rozemberg, HaZZ Žiar nad Hronom. Zranený vodič sa sťažoval na bolesti na hrudníku. Záchranári ho preto odviezli do nemocnice. "Vodič sa pri dopravnej nehode ťažko zranil. Alkohol u neho zistený nebol," dodala Mária Faltániová.

Nehoda sa stala v úseku kde presne na štedrý deň vyhasol život 50-ročného vodiča, občana z Bangladéša. Cestoval za priateľmi, v zdemolovanom aute našli hasiči aj vianočné darčeky a hračky. Zamestnanec taxislužby z Viedne, ktorý nebol pripútaný a pri náraze vyletel z auta tak nemal žiadnu šancu prudký náraz prežiť.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:40 NOVÉ BÝVANIE
12:00 NOVINY O 12:00
12:50 TOP STAR
10:10 Stratené duše III.
11:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
12:45 Fakty a fikcie II.
10:55 Skutočné paničky z Orange County IX.
12:00 Spravodlivosť v krvi VI.
14:00 Stratené duše II.
10:55 Tom a Keri
11:05 Fix a Foxi
11:35 Príbehy dvoch myší
09:50 Poslední odkaz
11:40 Hačikó: Příběh psa
13:25 Děda nebo trenér