Nehoda na R1. Po krkolomnej jazde skončila dodávka v priekope

Nehoda na R1. Po krkolomnej jazde skončila dodávka v priekope

ZVOLEN / Vážna nehoda sa stala na R1. Po šmyku skončila dodávka prevrátená v priekope. Vozidlo zdemolovalo zvodidlá aj oplotenie a skončilo po niekoľkých metroch na boku medzi stromami.

Pod nehodu na R1 sa zrejme podpísala nepozorná jazda staršieho vodiča dodávky. Automobil skončil po krkolomnej jazde ďaleko od cesty, prevrátený na boku. ​Vodič cestujúci od Žiaru nad Hronom smerom na Zvolen sa na rýchlostnej ceste vyhýbal nehode, ktorá sa tam stala a keďže mal zapnuté výstražné smerovky po prejdení úseku ich chcel vypnúť. Stačila tak chvíľa čo sa nepozeral na cestu a dostal sa mimo svojho jazdného pruhu. Potom, čo strhol volant dostala dodávka šmyk, prerazila zvodidlá a zdemolovala aj oplotenie pri R1. "Vodič sa dostatočne nevenoval vedeniu motorového vozidla, prešiel do ľavého jazdného pruhu, kde strhol riadenie. S vozidlom dostal šmyk a na pravej strane narazil do vozidiel," uviedol Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica. 

Dodávka sa zastavila až medzi stromami."Pri našom príjazde na miesto udalosti sa vodič nachádzal mimo vozidla a pomáhali mu okoloidúci vodiči. Naša jednotka poskytla prvú pomoc," informoval Miroslav Rozemberg, HaZZ Žiar nad Hronom. Zranený vodič sa sťažoval na bolesti na hrudníku. Záchranári ho preto odviezli do nemocnice. "Vodič sa pri dopravnej nehode ťažko zranil. Alkohol u neho zistený nebol," dodala Mária Faltániová.

Nehoda sa stala v úseku kde presne na štedrý deň vyhasol život 50-ročného vodiča, občana z Bangladéša. Cestoval za priateľmi, v zdemolovanom aute našli hasiči aj vianočné darčeky a hračky. Zamestnanec taxislužby z Viedne, ktorý nebol pripútaný a pri náraze vyletel z auta tak nemal žiadnu šancu prudký náraz prežiť.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
22:00 INKOGNITO
23:10 SEDEM
20:10 Spojenec
22:25 OKTAGON MAGAZIN
23:00 Bláznivá jazda
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
22:55 ŽREBOVANIE
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:20 Požiarnik Sam VIII.
20:15 2 Bobule
22:00 Alibi na klíč
23:35 Extáze