Nočný zásah policajtov. Opitý kamionista jazdil na D1 v protismere

Nočný zásah policajtov. Opitý kamionista jazdil na D1 v protismere

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Policajti diaľničného oddelenia preverovali v stredu večer oznámenia od občanov, na základe ktorých mal po diaľnici D1 jazdiť kamión v protismere. Následne kamión zastavili a po vykonaní dychovej skúšky odviedli vodiča na príslušné policajné oddelenie.

Opitý kamionista jazdil v stredu večer v protismere po diaľnici D1 v Bratislave. Policajtov na to upozornili vodiči. "Vďaka občanom, ktorí v takejto situácii správne zareagovali a kontaktovali políciu, mohli policajti promptne prijať opatrenia na jej riešenie," uviedla Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ Bratislava. Privolaná hliadka kamión Mercedes Benz spozorovala na úrovni zjazdu na Domkársku ulicu a následne sa presunula cez kruhový objazd do smeru jazdy kamióna.

Vodič kamióna výzvy na zastavenie nerešpektoval a svojou nebezpečnou jazdou naďalej ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Policajti kamión predbehli a služobným vozidlom mu zablokovali cestu. "To je zbraň, neriadená strela, veď mal za sebou niekoľko ton nákladu a keď predpokladáme, že išiel okolo 100 kilometrov za hodinu, tak ďakujem. Ešte šťastie, že sa nikomu nič nestalo," povedal dopravný konzultant Maroš Palesch. 

Vodičovi dali ihneď na diaľnici fúkať a záhada, ako sa dostal do protismeru a ignoroval výzvy polície bola vyriešená. Dokonca si podľa informácií TV JOJ myslel, že sa nachádza v Prešove. Čo je od bratislavského obchvatu asi 400 kilometrov. Šofér totiž nafúkal skoro 2 promile. Policajti mu na mieste zobrali vodičák a skončil v policajnej cele. "Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie následne vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II vzniesol 55-ročnému Alexandrovi M. z okresu Bardejov obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," dodala Veronika Slamková.

​Celá vec sa rieši v takzvanom superrýchlom konaní. V prípade preukázania viny hrozí šoférovi 2 až 5 rokov za mrežami.

Zdroj: noviny.sk/Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 Hry o život: Skúška ohňom
13:30 Šesť dní, sedem nocí
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
09:20 12 podmienok dedičstva
12:15 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:15 INKOGNITO
09:05 Vraždy v Brokenwoode V.
11:35 Dr. LUDSKY
12:30 Kuriér
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
10:15 Vánoční okouzlení
11:50 Životy svatých 2/2
13:35 Perfektní prázdniny