Nočný zásah policajtov. Opitý kamionista jazdil na D1 v protismere

Nočný zásah policajtov. Opitý kamionista jazdil na D1 v protismere

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Policajti diaľničného oddelenia preverovali v stredu večer oznámenia od občanov, na základe ktorých mal po diaľnici D1 jazdiť kamión v protismere. Následne kamión zastavili a po vykonaní dychovej skúšky odviedli vodiča na príslušné policajné oddelenie.

Opitý kamionista jazdil v stredu večer v protismere po diaľnici D1 v Bratislave. Policajtov na to upozornili vodiči. "Vďaka občanom, ktorí v takejto situácii správne zareagovali a kontaktovali políciu, mohli policajti promptne prijať opatrenia na jej riešenie," uviedla Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ Bratislava. Privolaná hliadka kamión Mercedes Benz spozorovala na úrovni zjazdu na Domkársku ulicu a následne sa presunula cez kruhový objazd do smeru jazdy kamióna.

Vodič kamióna výzvy na zastavenie nerešpektoval a svojou nebezpečnou jazdou naďalej ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Policajti kamión predbehli a služobným vozidlom mu zablokovali cestu. "To je zbraň, neriadená strela, veď mal za sebou niekoľko ton nákladu a keď predpokladáme, že išiel okolo 100 kilometrov za hodinu, tak ďakujem. Ešte šťastie, že sa nikomu nič nestalo," povedal dopravný konzultant Maroš Palesch. 

Vodičovi dali ihneď na diaľnici fúkať a záhada, ako sa dostal do protismeru a ignoroval výzvy polície bola vyriešená. Dokonca si podľa informácií TV JOJ myslel, že sa nachádza v Prešove. Čo je od bratislavského obchvatu asi 400 kilometrov. Šofér totiž nafúkal skoro 2 promile. Policajti mu na mieste zobrali vodičák a skončil v policajnej cele. "Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie následne vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II vzniesol 55-ročnému Alexandrovi M. z okresu Bardejov obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," dodala Veronika Slamková.

​Celá vec sa rieši v takzvanom superrýchlom konaní. V prípade preukázania viny hrozí šoférovi 2 až 5 rokov za mrežami.

Zdroj: noviny.sk/Polícia SR

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
15:10 Opatrovateľky v akcii
17:20 Dom za všetky peniaze
19:20 Simpsonovci XXVIII.
15:50 INKOGNITO
16:55 INKOGNITO
18:05 Amerika má talent XII.
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:50 Emka to vie - Pozor drogy!
14:55 Tygří oči
16:40 Láska na tři roky
18:30 Říše hraček