Jeden z obžalovaných v pozemkovej mafii sa chcel dohodnúť o vine a treste

Jeden z obžalovaných v pozemkovej mafii sa chcel dohodnúť o vine a treste

BRATISLAVA / Kauza, ktorú dlhé roky vyšetrovala Národná protizločinecká jednotka, sa dostala pred súd. Trinásť mužov a tri ženy sa majú zodpovedať pre údajné nezákonné kšefty s pozemkami pri Bratislave. Jeden z obžalovaných chcel uzavrieť dohodu o vine a treste, prokurátor to odmietol.

V budove Justičnej akadémie v Pezinku otvorili proces s údajnými členmi novej vetvy takzvanej pozemkovej mafie. Tí sa majú zodpovedať za skutky spred vyše desiatich rokov. Prokurátor takmer celé predpoludnie čítal obžalobu, v ktorej popísal, ako mala zločinecká skupina pôsobiť.

Senát špecializovaného trestného súdu pôvodne obžalobu odmietol, Najvyšší súd ale tento verdikt zrušil, a tak sa veci začalo pojednávať. Viacerí advokáti však obžalobu považujú za nedôvodnú. Dôvodom je angažovanie údajného policajného legalizanta a korunného svedka Jozefa Draga, ktorý mal byť návodcom i organizátorom podvodov.

Poškodení na súde chýbali. Prišiel iba zástupca Slovenského pozemkového fondu, ktorý vyčíslil škodu na takmer dva milióny eur.

Hlavné pojednávanie pokračuje v stredu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:35 Súdna sieň
11:25 Aféry
09:30 Simpsonovci XXVIII.
10:00 Najlepšie svetové videá V.
11:15 Áno, šéfe USA II.
09:05 Prvé oddelenie
10:00 Nákupné maniačky
11:15 UHÁDNI MÔJ VEK
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
08:55 Skoro dospělá
10:40 Tah pěšcem
12:40 Kapitán Trueno a Svatý Grál