Jeden z obžalovaných v pozemkovej mafii sa chcel dohodnúť o vine a treste

Jeden z obžalovaných v pozemkovej mafii sa chcel dohodnúť o vine a treste

BRATISLAVA / Kauza, ktorú dlhé roky vyšetrovala Národná protizločinecká jednotka, sa dostala pred súd. Trinásť mužov a tri ženy sa majú zodpovedať pre údajné nezákonné kšefty s pozemkami pri Bratislave. Jeden z obžalovaných chcel uzavrieť dohodu o vine a treste, prokurátor to odmietol.

V budove Justičnej akadémie v Pezinku otvorili proces s údajnými členmi novej vetvy takzvanej pozemkovej mafie. Tí sa majú zodpovedať za skutky spred vyše desiatich rokov. Prokurátor takmer celé predpoludnie čítal obžalobu, v ktorej popísal, ako mala zločinecká skupina pôsobiť.

Senát špecializovaného trestného súdu pôvodne obžalobu odmietol, Najvyšší súd ale tento verdikt zrušil, a tak sa veci začalo pojednávať. Viacerí advokáti však obžalobu považujú za nedôvodnú. Dôvodom je angažovanie údajného policajného legalizanta a korunného svedka Jozefa Draga, ktorý mal byť návodcom i organizátorom podvodov.

Poškodení na súde chýbali. Prišiel iba zástupca Slovenského pozemkového fondu, ktorý vyčíslil škodu na takmer dva milióny eur.

Hlavné pojednávanie pokračuje v stredu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:20 9-1-1 II.
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 TIPOS INFO
18:45 Súdna sieň
20:10 Dr. House I.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
18:50 Viking Vicky
19:05 Ruby z dúhy I.
19:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
18:45 Osudová láska
20:15 Líbat nevěstu zakázáno
22:10 Vzpomeň si