Zatiahnuté, dažďové prehánky
17°
Bratislava
Vladislav
25.9.2022
Zlodej vrátil ukradnuté auto. Zistil, že na zadnej sedačke je ročné dieťa
Zdielať na
Krimi

Zlodej vrátil ukradnuté auto. Zistil, že na zadnej sedačke je ročné dieťa

Zdroj: Santa Rosa Police Department

SANTA ROSA / Chvíle hrôzy a strachu prežili v pondelok rodičia ročného dieťaťa v meste Santa Rosa v Kalifornii. Svojho syna nechali chvíľku v aute nepozorovaného. Keď sa vrátili zistili, že auto im niekto ukradol, aj dieťaťom. Napokon ale vyšlo najavo, že zlodej netušil, koho má na zadnom sedadle. Akonáhle to zistil, s autom sa po desiatich minútach vrátil späť.

Ako informoval server San Francisco Chronicle, svojho syna nechali rodičia v aute samého iba na chvíľku. Potrebovali totiž v dome vyzdvihnúť pár vecí. Keď ale vyšli späť pred dom, s hrôzou zistili, že ich Mercedes Benz je preč. 

Otec okamžite zavolal na polícii, skončil do svojho druhého auta a začal prehľadávať okolie. Po pár minútach dorazila na miesto prvá policajná hliadka, nad blok v Orchard Street, kde rodina býva, vyrazil vrtuľník. 

Pátranie však skončilo skôr, než sa stihlo poriadne rozbehnúť. Keď totiž zlodej zistil, že spoločne s autom si odviezli aj malého pasažiera, zhruba po desiatich minútach sa s autom vrátil na miesto činu. Prítomným policajtom sa potom bez odporu vzdal. 

Podľa polície ide o 28-ročného Stephana Salazara, ktorý za sebou má pestrú kriminálnu minulosť. Teraz k tomu navyše pribudlo aj obvinenie z krádeže vozidla, únosu a ohrozenia dieťaťa. 

V USA sa stal tiež prípad, kedy na parkovisku našli v sedačke opustené dieťa. Zistili, že bolo obeťou neúmyselného únosu. Pozrite si reportáž: 

Súvisiace články

Najčítanejšie