Išla nadojčiť svoje dieťa a už ho nedokázala prebrať. Záchranári bábätko oživovali dve hodiny

Išla nadojčiť svoje dieťa a už ho nedokázala prebrať. Záchranári bábätko oživovali dve hodiny

ŽIAR NAD HRONOM / V Žiari nad Hronom v noci zomrelo 18-mesačné dieťa. Keď ho šla jeho mama v noci skontrolovať, už nedýchalo. Rodičia volali záchranárov, no ani tí už dievčatku nepomohli.

Podľa miestnych bolo dievčatko piatym dieťaťom rodičov. Tí žijú v skromných podmienkach v miestnej osade Pod Kortínou. "Ona ho išla zobudiť, že ho ide nadojčiť a už dievčatko nereagovalo," opísal situáciu sused. "O 3:15 zavolali na tiesňovú linku, že dieťa nejaví známky života. Okamžite bola vyslaná rýchla zdravotná služba," potvrdil hovorca záchranárov Jozef Minár.

Záchranári podľa miestnych bojovali o život dievčatka dlhé desiatky minút, no pomôcť jej už nevedeli. "Zavolali záchranku, oživovali ju dobré dve hodiny, ale  nedalo sa jej pomôcť," tvrdí susedka. "Lekár na mieste začal dieťa resuscitovať, no, bohužiaľ, už sa ho nepodarilo zachrániť," dodal Minár. "V súvislosti s týmto prípadom sme začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," potvrdila Petra Kováčiková, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Hovorili sme aj s otcom malého dievčatka, na kameru hovoriť nechcel. Je možné, že dievčatko zomrelo na syndróm náhleho úmrtia. "Neznášajú to dobre a ani my, také už bolo fajné, už priberalo, fajn všetko a odrazu sa toto stalo," tvrdí susedka. "Presná príčina jeho úmrtia bude známa až po vykonaní súdnej pitvy," doplnila Kováčiková.

V prípade, že neviete, čo je syndróm náhleho úmrtia, pozrite si našu archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:40 Pravá blondínka 2
15:50 Nová záhrada
16:50 Na chalupe
13:35 Záchranári
14:30 Záchranári
15:20 Mačka a pes
13:40 Kosti V.
14:40 Dr. Harrow
15:50 Dr. Harrow
13:40 Volám sa Caillou V.
14:05 Pat a Mat
14:20 Krtko
13:15 Rin Tin Tin
15:05 Můj kámoš špión
16:55 Kdybych měl křídla