Váh vyplavil telo študentky, po ktorej už štvrtý deň pátrali

Váh vyplavil telo študentky, po ktorej už štvrtý deň pátrali

PÚCHOV / Sedemnásťročná Mária z Považskej Bystrice chcela v nedeľu s kamarátkou preplávať v Púchove rieku Váh. Vo vode začala mať problémy a napriek pomoci kamarátky sa stratila pod hladinou. Majku hľadali hasiči, policajti aj rodina či priatelia. Vo štvrtok ráno študentku našli.

Po štyroch dňoch pátrania vyplavila rieka Váh telo nezvestnej študentky. "Vo štvrtok v doobedňajších hodinách bola v rieke Váh nájdená utopená 17-ročná Mária, ktorá bola nezvestná od 8. júla," povedal policajný hovorca v Trenčíne Pavol Kudlička. 

Policajtov a hasičov privolali na hrádzu jej zamestnanci. "Telo utopenej plávalo na hladine, pomocou gumového člnu sme ho vytiahli na breh," povedal veliteľ zásahu hasičov Tibor Zuzik. 

Sedemnásťročná Mária sa vracala v nedeľu z festivalu, vystúpila z vlaku v Púchove, kde sa ešte zabávala s partiou. Popoludní sa dievčatá chceli osviežiť v rieke, zrejme si neuvedomili, že aj napriek pokojnej hladine sú vo Váhu veľmi zradné silné prúdy. "Plávanie vôbec v prírodných podmienkach, kde nie je záchranná služba, je veľmi nebezpečné," uviedol hasič z Trenčína Pavol Rapana. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:10 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:10 TOP STAR
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:00 Zlatokopka
07:40 Anděl v utajení
09:15 Princ a já: Královské líbánky