Váh vyplavil telo študentky, po ktorej už štvrtý deň pátrali

Váh vyplavil telo študentky, po ktorej už štvrtý deň pátrali

PÚCHOV / Sedemnásťročná Mária z Považskej Bystrice chcela v nedeľu s kamarátkou preplávať v Púchove rieku Váh. Vo vode začala mať problémy a napriek pomoci kamarátky sa stratila pod hladinou. Majku hľadali hasiči, policajti aj rodina či priatelia. Vo štvrtok ráno študentku našli.

Po štyroch dňoch pátrania vyplavila rieka Váh telo nezvestnej študentky. "Vo štvrtok v doobedňajších hodinách bola v rieke Váh nájdená utopená 17-ročná Mária, ktorá bola nezvestná od 8. júla," povedal policajný hovorca v Trenčíne Pavol Kudlička. 

Policajtov a hasičov privolali na hrádzu jej zamestnanci. "Telo utopenej plávalo na hladine, pomocou gumového člnu sme ho vytiahli na breh," povedal veliteľ zásahu hasičov Tibor Zuzik. 

Sedemnásťročná Mária sa vracala v nedeľu z festivalu, vystúpila z vlaku v Púchove, kde sa ešte zabávala s partiou. Popoludní sa dievčatá chceli osviežiť v rieke, zrejme si neuvedomili, že aj napriek pokojnej hladine sú vo Váhu veľmi zradné silné prúdy. "Plávanie vôbec v prírodných podmienkach, kde nie je záchranná služba, je veľmi nebezpečné," uviedol hasič z Trenčína Pavol Rapana. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:05 Letecké katastrofy VII.
05:55 Prvé oddelenie
06:15 Prvé oddelenie
05:40 Ochranca II.
07:30 Panelák
08:50 Nákupné maniačky
05:35 Lovci drakov
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:15 Timothy ide do školy
05:30 Milionové Vánoce
07:20 Královský víkend
09:05 Belmondo