Kočner a Rusko sú stíhaní na slobode. Termín ďalšieho súdneho konania je už známy

25.06.2018 19:30 Noviny.sk Krimi

Kočner a Rusko sú stíhaní na slobode. Termín ďalšieho súdneho konania je už známy

BRATISLAVA / Vo štvrtok na verejnom zasadnutí rozhodne Najvyšší súd Slovenskej republiky o vzatí Mariána Kočnera a Pavla Ruska do väzby. Aktuálne sú obaja z obvinených stíhaní na slobode.

Najvyšší súd bude o väzbe Mariána Kočnera a Pavla Ruska rozhodovať vo štvrtok na verejnom zasadnutí. Potvrdila to hovorkyňa Najvyššieho súdu. Prípad podnikateľov bude riešiť senát, v ktorom ale jedného sudcu pre dlhodobo plánovanú dovolenku nahradí kolega z iného senátu. Kočner a Rusko sú obvinení v prípade falšovania miliónových zmeniek. Aktuálne ich stíhajú na slobode, pretože sudca špecializovaného trestného súdu v sobotu s väzbou nesúhlasil. Prokurátor podal sťažnosť - preto musí o väzbe rozhodnúť Najvyšší súd.

Národná kriminálna agentúra zadržala v stredu podnikateľa Mariána Kočnera a nasledujúcu deň aj Pavla Ruska. Podľa polície čelia obaja obvineniu z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov v jednočinnom súbehu so zločinom marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva. Obvinenie vzniesla Národná jednotka finančnej polície. 

Následne v sobotu o 14:00 priviezla policajná eskorta ex-ministra Pavla Ruska a podnikateľa Mariána Kočnera na súd do Banskej Bystrice. Počas neverejného súdneho pojednávania, sudca špecializovaného trestného súdu rozhodol, že ich do väzby nezoberie.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:30 Profesionáli III.
20:25 Tri billboardy kúsok za Ebbingom
22:55 Delta Force 2: Kolumbijská spojka
18:55 Súdna sieň
20:10 Kosti IV.
21:00 Dr. House I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
18:20 Zoolander No. 2
20:15 Suburbicon: Temné předměstí
22:10 Informátoři