Streľba na slovensko-ukrajinskej hranici, policajti prenasledovali muža na motorke

Streľba na slovensko-ukrajinskej hranici, policajti prenasledovali muža na motorke

KOLONICA / V blízkosti slovensko-ukrajinskej hranice sa strieľalo. Pri obci Kolonica v okrese Snina prenasledovali policajti muža na motorke. Podľa informácií z prostredia vyšetrovania, unikal do neďalekého lesa. Hraničným policajtom preto museli prísť na pomoc aj kolegovia z obvodného oddelenia v Snine v nepriestrelných vestách.

Streľba sa ozvala okolo desiatej večer. Podľa informácií polície išlo o služobný zásah a na mieste zasahovali hraniční policajti z oddelenia v Ubli. Prenasledovali muža na motorke a počas toho varovne vystrelili do vzduchu. "Policajná hliadka obvodného oddelenia bola vyslaná na preverenie oznámenia o streľbe. Po príchode na miesto policajti zistili, že išlo o služobný zákrok policajtov hraničnej polície," uviedol policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik. 

"V katastri obce zaistili odstavený motocykel a po vodičovi začali pátrať," povedala hovorkyňa riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach Agnesa Kopernická. Počas pátrania na lesnej ceste zbadali terénne vozidlo. Chceli skontrolovať aj tohto vodiča, no ten sa dal tiež na útek. "Za účelom zastaviť unikajúce vozidlo policajti použili dva varovné výstrely do vzduchu," dodala Kopernická.

Po krátkom prenasledovaní napokon policajti museli použili aj donucovacie prostriedky a vodiča terénneho auta predviedli na oddelenie za účelom podania vysvetlenia. To, aké boli okolnosti úteku vodiča motocykla aj vodiča terénneho auta bude jasné až v priebehu ďalšieho vyšetrovania.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:45 NA HRANE
22:30 Sedem
20:25 Thor
22:55 Nečakaný útok
00:55 Letecké katastrofy XVI.
20:10 Dr. Harrow
21:10 Dr. House IV.
22:10 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido II.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 Dopis na rozloučenou
21:55 Rodiče na tahu
23:40 Pojď se mnou