Obvinení policajti sa postavili pred súd. Prokurátor žiada o vzatie do väzby

Obvinení policajti sa postavili pred súd. Prokurátor žiada o vzatie do väzby

BANSKÁ BYSTRICA / Pred piatou popoludní postupne priviezli na špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici štyroch mužov zadržaných počas akcie inšpekcie ministerstva vnútra. Dvaja muži z vedenia firmy, ktorá prevádzkuje zberný a recyklačný dvor, čelia spolu s dvomi policajtmi stíhaniu v prípade podplácania. To malo dokonca trvať dlhší čas. Prokurátor žiada pre všetkých štyroch mužov väzbu.

S putami na rukách priviedli do Banskej Bystrice policajta z NAKA aj policajta z bratislavského riaditeľstva, ktorý sa venoval envirokriminalistike. Pre nich aj pre ďalších dvoch mužov, ktorí prevádzkovali zberní recyklačný dvor žiadal prokurátor väzbu. "Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici popoludní rozhodoval o návrhu prokurátora na vzatie do väzby štyroch osôb," povedala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Čelia obvineniam z korupcie, ktorá mala trvať dlhší čas. V prípade policajtov nejde len o prijímanie úplatku, ale aj o zneužitie právomoci verejného činiteľa a ohrozovanie dôverných skutočností. "Vyšetrovateľ inšpekcie ministerstva vnútra obvinil dvoch príslušníkov policajného zboru za pokračujúci zločin prijímania úplatku a dve civilné osoby za prečin podplácania," povedala Lucia Kirinovičová, hovorkyňa ministerstva vnútra.

Zberný a recyklačný dvor v Podunajských Biskupiciach sa do pozornosti médií dostal pred zhruba mesiacom, kedy tam policajti robili kontrolu pre podozrenie z páchania environmentálnej kriminality. Išlo o podozrenia z neoprávneného nakladania s odpadmi. 

Sudca musí všetkých štyroch mužov vypočuť. To, či poputujú do väzby sa zatiaľ nevie. 

Pozrite si archívnu reportáž o tomto prípade.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:25 Súdna sieň
09:05 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
07:40 Profesionáli II.
08:45 Simpsonovci VI.
06:45 MacGyver
08:05 Panelák
09:30 JAG IV.
07:00 Rapotáčik
07:10 Agi Bagi
07:20 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:50 Pan Dokonalý
08:30 Královský víkend
10:15 Bobule