Obvinení policajti sa postavili pred súd. Prokurátor žiada o vzatie do väzby

Obvinení policajti sa postavili pred súd. Prokurátor žiada o vzatie do väzby

BANSKÁ BYSTRICA / Pred piatou popoludní postupne priviezli na špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici štyroch mužov zadržaných počas akcie inšpekcie ministerstva vnútra. Dvaja muži z vedenia firmy, ktorá prevádzkuje zberný a recyklačný dvor, čelia spolu s dvomi policajtmi stíhaniu v prípade podplácania. To malo dokonca trvať dlhší čas. Prokurátor žiada pre všetkých štyroch mužov väzbu.

S putami na rukách priviedli do Banskej Bystrice policajta z NAKA aj policajta z bratislavského riaditeľstva, ktorý sa venoval envirokriminalistike. Pre nich aj pre ďalších dvoch mužov, ktorí prevádzkovali zberní recyklačný dvor žiadal prokurátor väzbu. "Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici popoludní rozhodoval o návrhu prokurátora na vzatie do väzby štyroch osôb," povedala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Čelia obvineniam z korupcie, ktorá mala trvať dlhší čas. V prípade policajtov nejde len o prijímanie úplatku, ale aj o zneužitie právomoci verejného činiteľa a ohrozovanie dôverných skutočností. "Vyšetrovateľ inšpekcie ministerstva vnútra obvinil dvoch príslušníkov policajného zboru za pokračujúci zločin prijímania úplatku a dve civilné osoby za prečin podplácania," povedala Lucia Kirinovičová, hovorkyňa ministerstva vnútra.

Zberný a recyklačný dvor v Podunajských Biskupiciach sa do pozornosti médií dostal pred zhruba mesiacom, kedy tam policajti robili kontrolu pre podozrenie z páchania environmentálnej kriminality. Išlo o podozrenia z neoprávneného nakladania s odpadmi. 

Sudca musí všetkých štyroch mužov vypočuť. To, či poputujú do väzby sa zatiaľ nevie. 

Pozrite si archívnu reportáž o tomto prípade.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:30 Krimi
07:00 Noviny TV JOJ
05:50 Fakty a fikcie II.
06:30 Zvieracia klinika
07:00 Zvieracia klinika
05:25 Skutočné paničky z Beverly Hills V.
06:50 Extrémna premena II.
09:15 Policajt z L.A.
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:20 2 Bobule
07:05 Moje krásná učitelka
08:50 Tah pěšcem