Na cyklistu zaútočil pes. Policajti ho po príchode na miesto museli usmrtiť

Na cyklistu zaútočil pes. Policajti ho po príchode na miesto museli usmrtiť

BUKOVEC PRI MYJAVE / Vo štvrtok podvečer prechádzal 67-ročný cyklista obcou Bukovec pri Myjave obcou, keď na neho podľa svedkov spoza brány vyskočil pes a zaútočil. Muž si v snahe zachrániť život kryl najmä hlavu a pes tak smeroval svoj útok najmä na ruku. Prípad rieši polícia.

Po tom ako pes preskočil plot, zhodil 67-ročného cyklistu na zem a útočil na neho. "On išiel na bicykli a ani nevedel, zletel na zem a tak ho dokmásal, strhol mu mäso až na kosť," povedal obyvateľ obce. Mužovi prišli na pomoc svedkovia a snažili sa ho zachrániť. "Keby ho niekto nechránil, tak on ho zabije určite. Jeden, že ho bil palicou ale zlomil ju, lebo pes ju držať a nechcel pustiť," dodal obyvateľ obce.

Privolali aj policajnú hliadku, na ktorú bol pes tiež agresívny. Policajti teda na psa použili zbraň a jedným výstrelom ho usmrtili. "Nakoľko v danom prípade išlo o život a zdravie ľudí, policajt v zmysle zákona použil služobnú zbraň," povedala policajná hovorkyňa v Trenčíne Elena Antalová.

Zranený cyklista sa nachádza na chirurgickom oddelení v myjavskej nemocnici. Polícia prípad vyšetruje, no zatiaľ nikoho neobvinila. S majiteľmi psa sa TV JOJ nepodarilo skontaktovať.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:30 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
05:40 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
07:00 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:10 Zvláštne puto
05:05 Extrémna premena III.
05:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Já a ty
07:20 O myšce a medvědovi
08:50 Který je ten pravý?