Na cyklistu zaútočil pes. Policajti ho po príchode na miesto museli usmrtiť

Na cyklistu zaútočil pes. Policajti ho po príchode na miesto museli usmrtiť

BUKOVEC PRI MYJAVE / Vo štvrtok podvečer prechádzal 67-ročný cyklista obcou Bukovec pri Myjave obcou, keď na neho podľa svedkov spoza brány vyskočil pes a zaútočil. Muž si v snahe zachrániť život kryl najmä hlavu a pes tak smeroval svoj útok najmä na ruku. Prípad rieši polícia.

Po tom ako pes preskočil plot, zhodil 67-ročného cyklistu na zem a útočil na neho. "On išiel na bicykli a ani nevedel, zletel na zem a tak ho dokmásal, strhol mu mäso až na kosť," povedal obyvateľ obce. Mužovi prišli na pomoc svedkovia a snažili sa ho zachrániť. "Keby ho niekto nechránil, tak on ho zabije určite. Jeden, že ho bil palicou ale zlomil ju, lebo pes ju držať a nechcel pustiť," dodal obyvateľ obce.

Privolali aj policajnú hliadku, na ktorú bol pes tiež agresívny. Policajti teda na psa použili zbraň a jedným výstrelom ho usmrtili. "Nakoľko v danom prípade išlo o život a zdravie ľudí, policajt v zmysle zákona použil služobnú zbraň," povedala policajná hovorkyňa v Trenčíne Elena Antalová.

Zranený cyklista sa nachádza na chirurgickom oddelení v myjavskej nemocnici. Polícia prípad vyšetruje, no zatiaľ nikoho neobvinila. S majiteľmi psa sa TV JOJ nepodarilo skontaktovať.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:40 S PRAVDOU VON
00:10 Myšlienky vraha II.
01:10 INKOGNITO
20:25 Veľká hra
23:30 18 ROKOV S TV JOJ
23:35 OKTAGON MAGAZÍN
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
22:55 ŽREBOVANIE
23:10 Kravaťáci VII.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:55 Okido I.
23:05 Volám sa Caillou V.
22:10 Pád Bílého domu
00:05 Dobrodruh Flynn
01:40 Švadlena