Na cyklistu zaútočil pes. Policajti ho po príchode na miesto museli usmrtiť

Na cyklistu zaútočil pes. Policajti ho po príchode na miesto museli usmrtiť

BUKOVEC PRI MYJAVE / Vo štvrtok podvečer prechádzal 67-ročný cyklista obcou Bukovec pri Myjave obcou, keď na neho podľa svedkov spoza brány vyskočil pes a zaútočil. Muž si v snahe zachrániť život kryl najmä hlavu a pes tak smeroval svoj útok najmä na ruku. Prípad rieši polícia.

Po tom ako pes preskočil plot, zhodil 67-ročného cyklistu na zem a útočil na neho. "On išiel na bicykli a ani nevedel, zletel na zem a tak ho dokmásal, strhol mu mäso až na kosť," povedal obyvateľ obce. Mužovi prišli na pomoc svedkovia a snažili sa ho zachrániť. "Keby ho niekto nechránil, tak on ho zabije určite. Jeden, že ho bil palicou ale zlomil ju, lebo pes ju držať a nechcel pustiť," dodal obyvateľ obce.

Privolali aj policajnú hliadku, na ktorú bol pes tiež agresívny. Policajti teda na psa použili zbraň a jedným výstrelom ho usmrtili. "Nakoľko v danom prípade išlo o život a zdravie ľudí, policajt v zmysle zákona použil služobnú zbraň," povedala policajná hovorkyňa v Trenčíne Elena Antalová.

Zranený cyklista sa nachádza na chirurgickom oddelení v myjavskej nemocnici. Polícia prípad vyšetruje, no zatiaľ nikoho neobvinila. S majiteľmi psa sa TV JOJ nepodarilo skontaktovať.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi