Dodávku po zrážke s vlakom odhodilo. Z chodníka zmietla mladú ženu

Dodávku po zrážke s vlakom odhodilo. Z chodníka zmietla mladú ženu

SNINA / Zrážka osobného vlaku s dodávkou mala v piatok dopoludnia mimoriadne dramatický priebeh. Na neďalekom chodníku stála v tom čase mladá žena, ktorú dodávka zmietla z chodníka a ostala zakliesnená pod ňou.

Na chodníku stála počas nehody 18-ročná Katarína. Keď sa dodávka s vlakom zrazila, dodávku odhodilo priamo na ňu a zmietlo ju z chodníka. Ostala zakliesnená pod vozidlom. "Nevedeli ani auto nadvihnúť ani ju vytiahnuť," uviedla svedkyňa nehody. Vyslobodzovať ju museli záchranári aj hasiči. Na mieste nehody riadili dopravu policajti.

Podľa informácií TV JOJ sú cestujúci z vlaku v poriadku. Ženu previezli do nemocnice so zranením členka. 

Vinníkom je podľa polície zrejme vodič dodávky, ktorý nerešpektoval svetelnú signalizáciu. Tá bola v čase nehody v činnosti a plne funkčná. 

Mnohí miestni obyvatelia tvrdia, že na tomto železničnom priecestí by bolo vhodné osadenie závor. Nehody sa tam totiž stávajú často, Naposledy došlo k zrážke vlaku a auta vo februári. "Na tomto železničnom priecestí, podobne ako na ostatných je základnou výstrahou v zmysel zákona výstražná zvuková a svetelná signalizácia. Závory sú len doplnkovou výstrahou. Bohužiaľ, čo nevieme ovplyvniť je správanie vodičov, ktorí nerešpektujú žiadnu výstražnú signalizáciu," uviedla hovorkyňa železníc Martina Pavlíková.

Zrážky s vlakom sú mimoriadne nebezpečné. Len nedávno sme vám priniesli reportáž o tom, ako do idúceho vlaku narazila dodávka. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
22:05 VEĽKÝ BALÍK
23:00 Milenci tých druhých
20:05 OKTAGON MMA ZÁPASENIE - FINÁLE
23:25 Po stopách zabijaka
01:25 Centurion
21:00 Myšlienky vraha VI.
22:00 INKOGNITO
23:05 INKOGNITO
21:20 ZáchranáRik II.
21:30 Sam a Max
21:50 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:15 Empire State
21:55 Pláč sovy
23:45 Vždycky jsem chtěl být gangster