Trnavčan po zásahu NAKA vyskočil z balkóna. Ozbrojení kukláči boli aj na východe

Trnavčan po zásahu NAKA vyskočil z balkóna. Ozbrojení kukláči boli aj na východe

SLOVENSKO / Národná protizločinecká jednotka zasahovala vo viacerých mestách Slovenska. Jej terčom mali byť ľudia, namočení v drogovom biznise. Rozsiahla policajná akcia sa nezaobišla bez problémov. V Trnave sa zadržanému mužovi podarilo vytrhnúť policajtom a s putami na rukách vyskočiť z balkóna. V putách skončil aj 33 ročný Košičan. Policajti v pondelok v noci prehľadávali garáž, ktorú mal v prenájme.

Polícia mala podľa zistení TV JOJ vykonávať raziu v jednom z bytov na Veternej ulici v Trnave, kde sa údajne varili drogy. Vyšetrovatelia mali dokonca počas domovej prehliadky objaviť aj zariadenie na výrobu pervitínu. Dvoch mužov podľa našich zistení na mieste zadržali. Jeden z nich sa mal ale s putami na rukách vytrhnúť hliadke, ktorá ho strážila, a rozbehnúť sa cez otvorené balkónové dvere na terasu, odkiaľ následne spadol približne zo šiesteho poschodia na zem. 

Prezídium policajného zboru sa k úmrtiu nevyjadrilo, no na otázky zodpovedalo Ministerstvo vnútra. "Prípadom sa zaoberá Inšpekcia Ministerstva vnútra, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin - marenie úlohy verejným činiteľom,  so spôsobením obzvlášť závažného následku v súbehu s trestným činom usmrtenia,"  uviedla hovorkyňa Andrea Dobiášová. Nebohý 31- ročný Juraj Š. bol podozrivý z páchania drogovej trestnej činnosti. S najväčšou pravdepodobnosťou by ho čakalo obvinenie. Inšpekcia teraz bude skúmať, či a do akej miery zasahujúci policajti zanedbali svoje povinnosti.

NAKA odniesla v putách aj Košičana

Príslušníci NAKA zasahovali v tichej štvrti mesta krátko po jednej v noci. Kriminalisti obsadili garáž na Lomnickej ulici, a zadržaného Košičana, ktorý má priestory už niekoľko rokov v prenájme strážili ozbrojení kukláči. Policajti prehľadali každý centimeter objektu. Podľa nášho zdroja ,z prostredia vyšetrovania, sa mali aj u neho nájsť drogy. Policajti prehliadku priestorov ukončili asi po dvoch hodinách. Muža posadili do auta a previezli do cely.

Na východe to ani zďaleka nekončilo

Počas pondelňajších razií mali v putách skončiť viacerí muži. Na východe zasahovali policajti okrem Košíc aj v Prešove. Zadržali tu distribútora, ktorý mal mať pri sebe asi 70 gramov pervitínu. Ďalšieho muža zatkli v Ružomberku, kde zaistili asi 400 gramov drogy. Drogy pri tom mali údajne vyrábať v Trnave a odtiaľ ich mali distribuovať po celom Slovensku. Počas domových prehliadok mali policajti zadržať okrem drog aj nelegálne zbrane. Stanovisko polície nebolo poskytnuté ani v tomto prípade.

Pozrite si reportáž o zásahu NAKA v garáži v Košiciach: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 Terminátor
01:10 Zrodenie diabla
03:35 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
23:25 Letecké katastrofy XV.
00:25 Liga snov VI.
01:00 Liga snov VII.
23:05 Vražedné Miami II.
00:05 Graceland III.
01:00 Súdna sieň
23:20 Príbehy dvoch myší
23:45 Zabi nudu! II.
23:55 Wilf - čarodejnícky pes
22:25 Nebezpečné pokušení
00:00 Rodinná loupež
01:30 Temné kouty