Najprv oslavovali, potom sadli za volant. Dvaja kamaráti skončili v nemocnici

Najprv oslavovali, potom sadli za volant. Dvaja kamaráti skončili v nemocnici

ZVOLEN / Alkohol za volantom sa opäť podpísal pod dopravnú nehodu. Na R1 pri Zvolene v sobotu ráno havarovali dvaja kamaráti, ktorí na strednom Slovensku oslavovali a pritom popíjali. Auto prerazilo zvodidlá a zdemolovalo oplotenie. Obaja muži sú v nemocnici.

Celú noc oslavovali, najskôr v Banskej Štiavnici, potom sa presunuli do 50 kilometrov vzdialenej Banskej Bystrice. Po nočnej zábave sa skoro ráno vybrali domov. Nebol to zrejme najlepší nápad. Aj napriek tomu, že na oslave nechýbal alkohol, sadli si obaja muži do auta. Hneď za Zvolenom ale havarovali.

"Vodič sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla, na pravej strane narazil do zvodidiel, ktoré prerazil a s vozidlom vbehol do poľa," opisovala sled udalostí policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Muž (32) išiel rýchlo, auto zdemolovalo aj niekoľko metrov z oplotenia pri R1. Zranení kamaráti nemali inú možnosť, ako zavolať záchranárov.

"Jeden z nich utrpel povrchové poranenie hlavy a druhý mal povrchové poranenie nosa a predlaktia. Oboch po ošetrení transportovali do nemocnice vo Zvolene. Boli pri vedomí a v stabilizovanom stave," informuje Alena Krčova z operačného strediska záchranárov. 

Ešte pred tým, ako zraneného vodiča z miesta odviezla sanitka, musel fúkať. Aj policajtom priznal, že nešoféroval triezvy. "Pri dychovej skúške mu namerali 0,69 miligramu alkoholu čo je v prepočte 1,44 promile," ozrejmila Faltániová. Mužovi na mieste zadržali vodičský preukaz, za volant si zrejme tak skoro nesadne. Na krku má totiž už aj obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:55 POLICAJTI V AKCII
15:55 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
14:35 Panelák
15:45 MacGyver
16:45 Simpsonovci XVII.
14:30 Ochranca II.
15:30 Spravodlivosť v krvi VII.
16:30 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
14:55 Sherm a jeho mikróby
15:10 Bobove dobrodružstvá na pláži
15:30 Sam a Max
13:35 Rodeo a Julie
15:10 Iluze lásky
16:55 O(d)puštění