Dva prípady jednou ranou. Z krádeže sa polícia dostala až k pokusu o vraždu

Dva prípady jednou ranou. Z krádeže sa polícia dostala až k pokusu o vraždu

BYTČA / Žilinčan Roman má s trojicou, v ktorej figuruje aj 28-ročná Veronika obvinená z pokusu o vraždu, nemilé skúsenosti. Pred necelými dvoma týždňami spolu s priateľom Máriom a ich kamarátom údajne vstúpila neoprávnene na pozemok patriaci Romanovi.

V Blízkosti Bytče má Roman pozemok s malým jazerom, pomaly si ho zveľaďuje a stretáva sa na ňom s priateľmi. Zabezpečil ho kamerami a fotopascami. "Prišiel mi ráno signál, že na pozemku niekto je, tak som okamžite volal mestských policajtov v Bytči," hovorí o udalosti Roman. Na mieste zadržala polícia tri osoby. "Dvaja muži a jedna žena sa nachádzali v osobnom motorovom vozidle, v ktorom už boli na odchode," informuje náčelník mestskej polície Marek Smetana. 

Zistili, že išlo o strieborný Opel Vectra, ktorý o necelý týždeň neskôr priviezol do žilinskej nemocnice 25-ročného dobodaného Mária. Partia, v ktorej okrem Mária mal byť aj ich kamarát a Veronika, ktorá je už obvinená z pokusu o vraždu, je pre policajtov známa. Vec už postúpili štátnej polícii. 

Trojica si z pozemku odniesla v aute veci, ktoré by zrejme len veľmi ťažko speňažila. "Väčšina vecí má sentimentálnu hodnotu, ale načo zobrali tri kravské lebky a abonentský nástroj na trúbenie ktorý nemajú komu predať to nechápem," čuduje sa Roman. Zlodejom tak majiteľ návštevu jeho pozemku neodporúča. "Ak si chcú zabezpečiť dlhodobý pobyt za štátne peniaze tak samozrejme sú vítaní,"  dodal nakoniec majiteľ pozemku. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
10:40 NOVÉ BÝVANIE
08:20 Varí vám to
09:15 Stratené duše II.
10:10 Stratené duše III.
08:50 Nákupné maniačky
10:15 Prvé oddelenie
10:55 Skutočné paničky z Orange County IX.
08:40 Oskar v balóne
09:00 Rybičky Flip a Flap
09:05 Sníček
08:05 Kuchař srdcem
09:50 Poslední odkaz
11:40 Hačikó: Příběh psa