Vyslobodzovať jeleňa zamotaného v pletive je poriadna fuška aj pre profesionálov

Vyslobodzovať jeleňa zamotaného v pletive je poriadna fuška aj pre profesionálov

KEŽMAROK / Okrem hasenia požiarov a záchrany ľudí za sebou aj výjazdy, kde ich pomoc potrebujú naši štvornohí kamaráti alebo operenci. Hovoríme o hasičoch z Kežmarku. Sú zvyknutí na všeličo. Ale jeleň zamotaný v pletive prekvapil aj ich.

Na poli pri Malom Slavkove pravdepodobne niekoľko hodín vystrašený, vysilený ale statočne bojoval jeleň s pletivom. Lesníci chceli zviera zachrániť a tak zavolali tých, ktorí sa vždy snažia vymyslieť ako sa dá pomôcť. Teraz však kežmarským hasičom nebolo všetko jedno: "Išli sme k nemu s rešpektom, to je samozrejmé. Lesník nám dal k dispozícii aj auto, aby sme sa mali kde skryť, keby náhodou," vysvetľuje veliteľ zásahu z HaZZ v Kežmarku Dušan Zwick.

Hasiči sú ale nebojácni chlapi a tak sa pustili do záchrany. A asi aj zviera cítilo, že má vďaka nim šancu prežiť. "Keď sme ho chytili za parohy, tak už bol taký odovzdaný a krotký. Tak sme pomaličky, pretože bol dosť zamotaný, odštikávali pletivo."

Hasiči strihali a strihali a jeleň pokojne stál a stál. Čakal. A po pár minútach bol slobodný. Kuriózny výjazd sa nepochybne zapíše do kroniky kežmarských hasičov. Sú zvyknutí na všeličo, ale ako hovoria: každý zásah, či záchrana je vždy iná. "Všetko má špecifiká. Všetko človek musí brať s pokorou a rešpektom a tak by to malo byť."

Nedávno zasahovali hasiči vyťahovali psíka z ľadovej vody vo Zvolene:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:40 INKOGNITO
23:00 INKOGNITO
00:10 Hoď svišťom II.
22:05 FESTIVALOVÉ MINÚTY
00:10 Hviezdna brána III.
01:10 Súboj kúzelníkov I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
22:35 Zabi nudu! II.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
22:50 Volám sa Caillou V.
21:50 Hrdinové ohně
00:00 Rodeo a Julie
01:25 Sezóna zabíjení