Vyslobodzovať jeleňa zamotaného v pletive je poriadna fuška aj pre profesionálov

Vyslobodzovať jeleňa zamotaného v pletive je poriadna fuška aj pre profesionálov

KEŽMAROK / Okrem hasenia požiarov a záchrany ľudí za sebou aj výjazdy, kde ich pomoc potrebujú naši štvornohí kamaráti alebo operenci. Hovoríme o hasičoch z Kežmarku. Sú zvyknutí na všeličo. Ale jeleň zamotaný v pletive prekvapil aj ich.

Na poli pri Malom Slavkove pravdepodobne niekoľko hodín vystrašený, vysilený ale statočne bojoval jeleň s pletivom. Lesníci chceli zviera zachrániť a tak zavolali tých, ktorí sa vždy snažia vymyslieť ako sa dá pomôcť. Teraz však kežmarským hasičom nebolo všetko jedno: "Išli sme k nemu s rešpektom, to je samozrejmé. Lesník nám dal k dispozícii aj auto, aby sme sa mali kde skryť, keby náhodou," vysvetľuje veliteľ zásahu z HaZZ v Kežmarku Dušan Zwick.

Hasiči sú ale nebojácni chlapi a tak sa pustili do záchrany. A asi aj zviera cítilo, že má vďaka nim šancu prežiť. "Keď sme ho chytili za parohy, tak už bol taký odovzdaný a krotký. Tak sme pomaličky, pretože bol dosť zamotaný, odštikávali pletivo."

Hasiči strihali a strihali a jeleň pokojne stál a stál. Čakal. A po pár minútach bol slobodný. Kuriózny výjazd sa nepochybne zapíše do kroniky kežmarských hasičov. Sú zvyknutí na všeličo, ale ako hovoria: každý zásah, či záchrana je vždy iná. "Všetko má špecifiká. Všetko človek musí brať s pokorou a rešpektom a tak by to malo byť."

Nedávno zasahovali hasiči vyťahovali psíka z ľadovej vody vo Zvolene:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:25 DIVOKÉ KONE
07:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Panelák
06:00 NAŠI II.
06:30 ZÁCHRANÁRI
07:30 Odsúdené
06:10 Albert spoznáva svet
06:25 Albert spoznáva svet
06:40 Zubor Pompík
06:00 Zůstaň nablízku
07:40 Útěk z polygamie
09:15 Mé potrhlé já