Dvadsať ľudí skončilo s výplachom žalúdka. Nešlo len o alkohol

06.03.2018 20:11 Noviny.sk Krimi

Dvadsať ľudí skončilo s výplachom žalúdka. Nešlo len o alkohol

PEZINOK / Mestským policajtom v Pezinku okolo polnoci nahlásili nezvyčajnú udalosť. Približne dvadsať mladých ľudí zrejme pod vplyvom alkoholu alebo omam-nej látky robí výtržnosti. Piati z nich neskôr upadali do bezvedomia a preto ich záchranári previezli do nemocnice.

Pred domom kultúry v Pezinku v nočných hodinách skolabovalo niekoľko mladých ľudí. Išlo o mladistvých vo veku od 17 do 18 rokov. "Jedna osoba ležala v kríkoch, ďalšia sa nachádzala na zemi a ďalšia oproti cez cestu pri múre a ďalšia takisto opretá pri múre," hovorí mestský policajt Lukáš Arvay. Napriek tomu, že tam bolo veľa mladých ľudí, nikto z nich nezavolal záchranku.

"Hliadka mestskej polícií po konzultácii so stálym telefonickým spojením s operačným strediskom rýchlej záchrannej pomoci tieto osoby udržiavali pri vedomí," informuje náčelník mestskej polície Ľudovít Farbula.

Záchranári si zavolali posily a dokopy prišli až štyri vozidla s posádkou. Službykonajúci personál sa mal vyjadriť mestským policajtom, že v tom nie je len alkohol. "Mohlo sa jednať o návykovú látku GHB, ktorá je na báze kodeinu a spôsobuje postupnú stratu vedomia s pokračujúcimi zhoršujúcimi následkami. Jedná sa o nový typ drogy, ktorá sa šíri medzi mladými ľuďmi," povedal Farbula.

Čo všetko chlapci požili sa zatiaľ presne nevie. Podľa tlačového oddelenie Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave, traja mladiství boli ošetrení ambulantne a dvaja sú hospitalizovaní. Ich stav je stabilizovaný. "Bližšie okolnosti tejto udalosti ako aj pod vplyvom akej omamnej, alebo psychotropnej látky boli tieto osoby je momentálne v štádiu preverovania," informuje hovorkyňa bratislavskej polície Veronika Slamková.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 Súdna sieň
05:15 VLCI
06:00 Keby bolo keby 2
06:50 PÁLI VÁM TO
05:20 Súdna sieň
05:55 POLICAJTI V AKCII
06:40 Profesionáli
05:00 Robošváb II.
05:25 Sherm a jeho mikróby
05:40 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:45 Den na zkoušku
08:20 O(d)puštění
09:55 Příběh jedné jízdy