EXKLUZÍVNE: Česká investigatívna novinárka prezradila, na čo Kuciak pred smrťou prišiel

EXKLUZÍVNE: Česká investigatívna novinárka prezradila, na čo Kuciak pred smrťou prišiel

BRATISLAVA / Pavla Holcová, ktorá s Jánom Kuciakom pracovala, pre TV JOJ uviedla, že so zavraždeným novinárom komunikovala ešte v stredu dopoludnia. Teda pravdepodobne len krátko pred vraždou. Kuciak ju informoval o novom napojení kontroverzných Talianov na istého politika zo Smeru.

Pavla Holcová sa so zavraždeným Jánom Kuciakom po prvýkrát stretla pri práci na článku, pri ktorom potrebovala pomoc zo Slovenska. Ján jej nielen, že pomohol, ale zároveň ju presvedčil o svojich kvalitách. 

Kuciak podľa novinárky využíval vždy otvorené a spoľahlivé zdroje a odovzdával jej kvalitné materiály. Postupne spolu začali pracovať aj na kauze Panama Papers. Posledným prípadom ale, na ktorom spolu robili, bolo práve prepojenie talianskej mafie na slovenských politikov. 

Krátko pred smrťou

Dokonca s ním komunikovala aj krátko pred jeho smrťou. "Komunikovala som s ním v stredu popoludní, kedy mi vlastne poslal novú informáciu, že došlo na napojenie ďalšieho politika zo strany Smer na týchto Talianov. Inak sme spolu komunikovali cez zabezpečené kanály, všetko bolo šifrované,"  hovorí Holcová. Toto zistenie, podľa nej, nebolo nič tak závažné, čo by celú kauzu zvrátilo alebo otočilo niekam inam.

Chýbajúca časť

Meno politika zatiaľ zostáva verejnosti skryté. Odpovedala aj na otázku, či sa chystá článok dokončiť. "Ja sa budem snažiť, respektíve ten článok bol z prevažnej časti už publikovaný, tam v podstate chýbali hlavne už len rozhovory s tými aktérmi, ktorých sa to týkalo a niečo málo ešte - nejaké časti tam chýbali, ale to vám nebudem prezrádzať," dodáva Pavla. 

Česká investigatívna novinárka nechce špekulovať o možných motívoch vraždy. Svoj osobný názor ale má a zatiaľ sa zhoduje aj s oficiálnou verziou. "Ja si myslím, že to určite nebolo nič osobného, on mal tak dobrácku povahu, že nemohol mať nikdy s nikým žiaden konflikt. To si nedokážem predstaviť, ja som osobne presvedčená, že to muselo súvisieť s jeho prácou," povedala nakoniec Holcová. 

Toto je posledný článok novinára Jána Kuciaka: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:45 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
14:05 Warcraft: Prvý stret
16:45 NA CHALUPE
12:55 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:30 POLICAJTI V AKCII
15:40 ADVENTNÁ VÝHRA
12:00 Hooten a Lady: Lovci pokladov
14:05 INKOGNITO
15:15 INKOGNITO
12:35 Albert pozná prírodu najlepšie
13:10 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
13:20 Bratia Flubovci
13:00 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
15:05 Nejkrásnější den
17:05 Tankový prapor